15 Milyon Android Cihazı Risk Altında!

15 Milyon Android Cihazı Risk Altında!
Son günlerde Android kullanıcılarını büyük bir endişe sarmaya başladı! Sebebi ise 14 milyon Android cihazına bulaştığı tespit edilen CopyCat virüsü.12.07.2017 11:02

Son zamanlarda Android müşterileri büyük bir endişe sarmaya başladı.Nedeni ise 14 milyon Android cihazına bulaştığı tespit edilen CopyCat virüsü olduğu iddia edildi.

Android şirketini ve kullanıcılarını derinden etkiliyecek zararlı virüs geçtiğimiz günlerde keşfedildi. Check Point adlı güvenlik şirketi bünyesinde çalışma gösteren,güvenlik araştırmacıları tarafından anlaşılan zararlı virüs yaklaşık 15 milyon Android akıllı cihaza bulaşmış durumda.

Virüsün bulaştığı 15 milyon akıllı cihazın 8 milyonunu rootlayarak kontrol altına almış olan virüs, 3.8 milyon akıllı cihaza reklam izleterek para kazanıyor. Ayrıyeten 4.4 milyon akıllı cihaza ise kayıtlı şifreleri çalmak için hazır durumda bekliyor.

Oldukça yeteneği bulunan bu virüs Google Play Store'daki çeşitli uygulamalardan bulaşıyor. Bulaştığı akıllı cihazı rootlayarak tam kontrol yetkisini almayı amaçlayan virüs, bunu yapamadığı durumlarda ise reklam virüsüyle hackera para kazandırmayı hedefliyor.

Akıllı cihazınıza bulaştığında hackera bir şekilde kazanç sağlayan bu virüs Google yöneticilerine bildirildi.Virüs içeren uygulamalar Google Play Store üzerinden kaldırıldı ancak market dışında hala erişilebilir durumda olduğu belirtildi.

Bu virüs sayesinde virüsü oluşturan hacker 1.5 milyon dolar para kazanmış durumda olduğu ortaya çıktı.

Diğer TEKNOLOJİ haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.