BTHABER : Türkiyenin dijital parasının zamanı geldi

BTHABER : Türkiyenin dijital parasının zamanı geldi
Türkiyenin dijital parasının zamanı geldi, bu kaçınılmazdı. Yakın zamanlarda bir komisyonun kurulması lazım. Dijitalleşmenin dünyadaki her şeyi değiştirip dönüştürdüğünü belirten BTHABER Şirketler Grubu Başkanı Murat Göçe Gerek iş, gerekse yaşam süreçlerimizi bu rotada kurguluyoruz dedi. 26.05.2017 00:00

İstanbulda gerçekleşen Bilişim rnZirvesi etkinliklerinden olan ‘Dijital Evrim” Teknoloji Platform’da rndijitalleşmenin evrim süreçleri, yol haritaları, Türkiye Dijitalleşme rnEndeksi, Sayısal Dönüşüm, Blockchain ve Mobil Dönüşüm sunuldu.

Konferanstarn aynı zamanda dönüşüm zorunlulukları, otomotivdeki dijital evrim, rndönüşüm haritaları, mobil yaşam, dijital para, geleceğe bakış ve dijitalrn zihin konularına dikkat çekildi.

’Eğer 2010-cu yılda 100 dolar rnyatırım yatırsaydınız 2017-de 85 milyar dolar gelir getirirdi’.Dijital rnpara ve Blockchain ekosistemi mevzusunda konuşan yönetim danışmanı rnSerkan Uğur Türliyenin bu konuda şimdiki durumundan bahs etti.  rnBlockchainin şifrelenmiş işlemin takibini sağlayan dağıtım veri tabanı rnolduğunu bildirerek  Serkan Uğur bunun özelliklerini paylaştı.

“Bilişimrn 500 araştırması için 2016 yılı gelir rakamlarını M2S ile paylaşan rnsektör şirketlerinin yüzde 34’ü, Türkiye bilişim pazarının büyüme rnöngörüsü olarak daha önce ortaya koyduğumuz yüzde 18 büyüme tahminini rndoğruladı.”

Bilişim Zirvesi Etkinlik Şirketi Genel Müdürü rnNeslihan Aksun 23 yıldır gelişen teknolojiler ile kurum ve şirketlerin rnbuluşmasına vesile olmaktan gururlandıklarını, gündemi yazan, paylaşan rnbir yayın ve platform kurucusu olmaktan mutluluk duyduklarını söyledi.

Konferanstarn marka firmaların sosyal medyadaki paylaşım, haber  siteleri ve sosyal rnağlar, online itibarıni yönetmek için hangi mecraları kullanmaları, rnonline itibarını başka bir kişi ve ya ajans yönettiyi halde neler rnyapılması gerekildilmesi le ilgili yollar aktarıldı.

Devletin rnkoyduğu kanunlar ve genel olarak siyasi paylaşımlar yaparken dikkat rnedin. Arkasında duramayacağınız hiçbir şeyi paylaşmayın, bu sizin rnmarkanıza zarar vere bilir deyen Dijital iletişim  danışmanı Ercüment rnBüyükşener  teknoloji krizden ve nedenlerinden konuştu.

Onun rnfikrince, teknoloji kriz yetersiz müşteri hizmetlerinden,  yetersiz rnpazarlama uygulamalarından, halkla ilişkilerde yönetimde aksikliklerden rnkaynaklana bilir.    

Konferans konuşmacılarından Accenture rnDijital, Yönetici Ortağı Erdal Güner Türkiye Dijitalleşme Endeksi ile rnTürkiye’nin yol haritasını konuklara çizdi, endeks hakkında ilgi çekici rndetaylı bilgileri paylaştı. Konferans  sonu Dijital Evrimin Kaldıracı; rnYeni Teknolojiler ile Dönüşüm Haritası mevzusunda panel gerçekleşti.


Diğer TEKNOLOJİ haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.