SAMSUNG ZORLU BİR SINAVDAN GEÇİYOR

SAMSUNG ZORLU BİR SINAVDAN GEÇİYOR
Android dünyasının şimdiye kadar ki en iyi telefonu olarak gösterilen Note 7 ve başına gelenler Samsung’a büyük kayıplara neden oldu. Ancak asıl kayıp ve sınavlar bundan sonra gerçekleşecek13.10.2016 12:25

Samsung Galaxy Note 7 çıktığı andan itibaren tüm eleştirmenler tarafından olumlu görüşler almış ve neredeyse herkesin büyük beğenisini kazanmıştı. Ancak cihaz satışa çıktıktan birkaç hafta sonra bataryasındaki sorun nedeniyle patlama haberleri dünyanın dört bir yayınından gelmeye başlamıştı. Firma bunun üzerine satışları tamamen durdurmuş ve yaklaşık 1 hafta sonra da cihazlar dünya çapında geri çağırmaya başlamıştı. Sorununun kaynağını araştıran Samsung mühendisleri cihazların patlamasının nedeninin bataryadaki bir tasarım hatasından kaynaklandığını açıklamış ve sorunun düzeltilerek tekrar üretime geçildiğini açıklamıştı. Üretim başladıktan kısa süre sonra da Samsung’un global sitesinden yapılan açıklama ile Galaxy Note 7 satışlarına tekrar başlanmıştı.

Cihazların ülkemizde ne zaman satışa sunulacağı hakkında sorular sorulmaya başlamışken ise tekrar patlama haberleri gelmeye başladı. Haberin ilk olarak gerçek olup olmadığı sorgulanırken Samsung tarafından yapılan açıklama ile birlikte Note 7’lerin fişi çekildi. Cihazların satışı tekrar durdurulurken bu kez üretim de tamamen durduruldu ve cihazın bir daha üretilmeyeceği açıklandı.

Diğer TEKNOLOJİ haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.