Türkiye'den Sosyal Medyaya Referandum Uyarısı

Türkiye'den Sosyal Medyaya Referandum Uyarısı
Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu ( BTK ) başkanı Facebook ve Twitter’a referandum uyarısında bulundu.02.03.2017 17:53

BTK Başkanı Fatih Sayan, referandum öncesi birçok yalan haberlerin sosyal medyada öne çıktığını ve bunların önüne geçebilmek adına sosyal medya yöneticileriyle görüştüğünü açıkladı.

Sosyal medya yöneticilerine referandum uyarılarında bulunan BTK Başkanı Sayan, dezenformasyon amaçlı yalan haberlerin artması üzerine harekete geçtiklerini açıkladı.

İspanya’nın Barselona şehrinde Facebook, Google, YouTube ve Twitter'ın yöneticileri ile bir araya gelen Sayan, sosyal medya yöneticilerini yalan haberlerin engellenmesinde Türkiye ile işbirliğine davet etti.

OLUMLU KARŞILADILAR

Konuyla iligli BTK Başkanı Sayan, onlardan sistemlerini kontrol eden uzmanların 24 saat boyunca görevlerinin başında olmaları isteyerek, “manipülasyon içeren gönderileri engellemeleri konusunda işbirliğine davet ettik" açıklamasında bulundu.

Türkiye'den milyonlarca lira kazanıpta vergi ödemeyen bu şirketlerden yasal yükümlülüklerini yerine getirmelerini istediklerini bildiren Sayan “Taleplerimizi olumlu karşıladılar” diye konuştu.

Diğer TEKNOLOJİ haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.