Trump, Kuzey Kore konusunda Putin'den yardım istedi

Trump, Kuzey Kore konusunda Putin'den yardım istedi
ABD Başkanı Donald Trump, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile gerçekleştirdiği telefon görüşmesi hakkında açıklama yaptı. Trump, "Kuzey Kore konusunda onun (Putin) yardımını alsak seviniriz'" dedi.15.12.2017 20:59
   
Trump, Putin'le telefon görüşmesinin ana konusunun Kuzey Kore olduğunu belirtti. ''Kuzey Kore konusunda onun (Putin) yardımını alsak seviniriz. Çin yardım ediyor, Rusya yardım etmiyor. Rusya'nın yardımını istiyoruz, bu çok önemli'' diye konuşan Trump, Putin'le telefon görüşmesinin 'şahane' geçtiğini, Rusya liderinin kendisine 'bazı çok güzel şeyler' söylediğini ifade etti.

PUTİN'DEN EKONOMİ ÖVGÜSÜ

ABD Başkanı şöyle konuştu: ''Bu ülke için ekonomi bağlamında yaptıklarım konusunda Putin çok güzel şeyler söyledi. Sonra başka yerlerde olanlar bağlamında bazı olumsuz şeyler de söyledi.'' Trump, ekibinin Rusya ile gizli ilişkilere girdiği iddialarına dair Özel Savcı atanması suretiyle FBI tarafından yürütülen soruşturma hakkında bir kez daha ''Rusya ile kesinlikle gizli görüşme, gizli anlaşma yok. Bu kanıtlandı'' dedi.


Diğer DÜNYA haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.