2018 yılı araç muayene ücretleri ne kadar?

2018 yılı araç muayene ücretleri ne kadar?
Araç Muayene sorgulama için tıklayınız Araç muayenesinde gerekli evraklar Araç Muayenesinde Kontrol Edilen Evraklar Ruhsat, Trafik sigortası, Fenni muayene izin belgesi (Aracın cezasının ve borcunun olmadığını gösterir), Egzoz gazı ölçüm muayene belgesi, LPG takılı olan araçlar için gaz sızdırmazlık raporu Araç Muayenesi Ne Kadar Sürede Bir Yapılır? Araç muayenesinin ne kadar sürede bir yapılacağı otomobillerin kullanım şekline göre değişmektedir. Hususi otomobiller için 3. yaşın sonrasında ve her 2 yılda bir kere, Resmi otomobiller için 2. Yaşın sonunda ve her yıl bir kere, Lastik tekerlekli traktörler için 3. yaşın sonunda ve her 3 yılda bir kere, İki veya üç tekerlekli araçlar için 3. yaşın sonrasında ve her 2 yılda bir kere, Diğer bütün motorlu araçlar için ise, ilk yaş sonrasında ve her yıl bir kere muayeneden geçmek zorundadır.12.12.2017 11:23

Araç muayene ücretleri 2018 yılı fiyatları belli oldu|(2018 yılı araç muayene ücretleri ne kadar?) En güncel fiyatlara haberimizden ulaşabilirsiniz..

Araç muayene ücretleri, 1 Ocak 2018'den itibaren geçerli olmak üzere yeniden belirlendi. Muayene ücretleri 115,64 lira ile 305,62 lira arasında olacak.

Araç muayene ücretlerinde, Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği ile 2018 yılı için belirlenen yüzde 14,47'lik yeniden değerleme oranında artışa gidildi. Buna göre, 1 Ocak 2018 itibariyle muayene ücretleri, otomobil, minibüs, kamyonet, özel amaçlı taşıt, arazi taşıtı, römork ve yarı römorklarda 198,24 liradan 226,56 liraya, otobüs, kamyon, çekici ve tankerlerde 267,86 liradan 305,62 liraya, traktör, motosiklet ve motorlu bisikletlerde 101,48 liradan 115,64 liraya yükselecek.


Araç muayenesinde gerekli evraklar

Araç Muayenesinde Kontrol Edilen Evraklar

Ruhsat,

Trafik sigortası,

Fenni muayene izin belgesi (Aracın cezasının ve borcunun olmadığını gösterir),

Egzoz gazı ölçüm muayene belgesi,

LPG takılı olan araçlar için gaz sızdırmazlık raporu

Araç Muayenesi Ne Kadar Sürede Bir Yapılır?
Araç muayenesinin ne kadar sürede bir yapılacağı otomobillerin kullanım şekline göre değişmektedir.
Hususi otomobiller için 3. yaşın sonrasında ve her 2 yılda bir kere,

Resmi otomobiller için 2. Yaşın sonunda ve her yıl bir kere,

Lastik tekerlekli traktörler için 3. yaşın sonunda ve her 3 yılda bir kere,

İki veya üç tekerlekli araçlar için 3. yaşın sonrasında ve her 2 yılda bir kere,

Diğer bütün motorlu araçlar için ise, ilk yaş sonrasında ve her yıl bir kere muayeneden geçmek zorundadır.


Diğer EKONOMİ haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.