Dev operasyon: İstanbul'da 112 adrese baskın!

Dev operasyon: İstanbul'da 112 adrese baskın!
FETÖ/PDY silahlı terör örgütüne yönelik İstanbul'da 39 ilçe ve 14 ilde, 112 adrese eş zamanlı operasyon düzenlendi. Yapılan operasyonda örgütün kriptolu haberleşme aracını kullandıkları tespit edilen ve konuşma içerikleri çözümlenen 33 şahıs gözaltına alındı14.08.2018 14:42

Edinilenrn bilgilere göre, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü rnSuçlar Bürosunca yürütülen soruşturma kapsamında, FETÖ/PDY mensuplarına rnyönelik İstanbul’da 39 ilçede ve 13 ilde eş zamanlı yeni bir operasyon rnbaşlatıldı. İstanbul Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü ve rnOrganize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlükleri tarafından FETÖ/PDY silahlırn terör örgütü Soruşturması kapsamında 112 adrese düzenlenen operasyonda,rn örgütün kriptolu haberleşme aracını kullandıkları tespit edilen ve rnkonuşma içerikleri çözümlenen 33 şüphelinin gözaltına alındığı rnbildirildi.

Haklarında gözaltı kararı bulunan şüphelilerin rnarasında meslekten ihraç edilen rütbeli polis, öğretmen, diş hekimi ve rnvergi müfettişinin de bulunduğu öğrenildi. Gözaltına alınan FETÖ rnşüphelilerinin bilgisayar ve cep telefonlarına el konulurken, polis rnzanlıların ev ve iş yerlerindeki aramalarını sürdürüyor.


Diğer GÜNDEM haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.