FETÖ'den ABD'de alçak 'Türkiye' hamlesi!

FETÖ'den ABD'de alçak 'Türkiye' hamlesi!
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ABD ziyareti sırasında, FETÖ’nün basın yapılanması Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı sanki BM organizasyonuymuş gibi Türkiye aleyhine alçak bir etkinlik düzenledi.28.09.2018 15:04

Türkiye'de 251 kişinin şehit edilmesine 2 binden fazla kişinin ise yaralanmasına neden olan FETÖ terör örgütü, ABD'de sinsi faaliyetlerine devam ediyor.

FAKE BMGK!

Örgüt, ABD yönetiminin kendisine tanıdığı bu rahatlığı o kadar ileri boyutlara taşımış ki, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın BM ziyareti sırasında Birleşmiş Milletler'in bir konferansıymış gibi bir 'etkinlik' düzenledi ve Türkiye aleyhtarlığı yaptı. Üstelik bu toplantıyı, kelime benzerliğini kullanarak, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu'nun İngilizce kısaltması olan UNGA (United Nations General Assambly) adı altında gerçekleştirdi.

"Dünyamızı dönüştürelim" başlıklı programın organizatörü, FETÖ organı olan ve Türkiye’de yasaklanan Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı oldu.

"Basın özgürlüğü" kisvesi altında yapılan programa FETÖ suçlamasıyla hakkında yakalama kararı çıkarılan eski Zaman Gazetesi yazarlarından Abdulhamit Bilici de katıldı.

Kendilerine meşru bir zemin oluşturmak amacıyla BMGK'ya katılan üyelerin de yer aldığı konuşmalarda Türkiye'yi karalamak üzere çizdikleri genel çerçeve dikkat çekti. FETÖ’ye ait vakfın toplantılarını 14 ülkeden 15 sivil toplum örgütleri ile ortak gerçekleştirildiği öğrenildi.

'BM' KAMUFLAJI ALTINDA FAALİYET YÜRÜTÜYORLAR


BM ve NATO üyesi olan Türkiye’nin çağrılarına rağmen FETÖ üyeliğiyle bilinen kişi ve kuruluşların ABD gölgesinde sanki BM'nin organizasyonlarından biri gibi faaliyetler  düzenlemeleri dikkat çekiyor.

SAHTE "UNGA" İSMİNİ KULLANIP, BM SÜSÜ VERDİLER


''UNGA Conference'' isimli salı günü düzenlenen alçak etkinlikte ''UNGA'' ismiyle sanki BM'nin düzenlediği bir şey gibi gösterip ilgi çekmeye ve kendilerini uluslarası resmi bir kuruluşmuş gibi göstermeye çalıştıkları da ortaya çıktı.

"UNGA", BMGK'NIN İNGİLİZCE YAZILMIŞ HALİ

Zira UNGA, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu'nun İngilizce kısaltması olarak kullanılıyor.

FETÖ'cü hainler organize ettikleri bu düzenbaz yapıyla Türkiye aleyhinde sürekli kötüleme kampanyaları yürütüyorlar.

FETÖ'cü grubun kendi sitelerindeki konferans bültenlerinde dahi, manşet görseli olarak BM Genel Kurulu fotoğraflarını kullanıp, kendi düzenledikleri etkinliklere ait görselleri metnin alt kısımlarına yerleştirmeleri göze çarpıyor.

BM VE ABD, "PARALEL BM"YE TEPKİSİZ

FETÖ'cülerin bu "paralel BM" düzenbazlığına karşın, BM ve ABD'nin herhangi bir yaptırım ya da uyarıda bulunmaması, not edilmesi gereken bir ayrıntı olarak dikkat çekiyor.

DAHLAN’A AİT EL AHRAM'IN YAZARI DA TOPLANTIDA

Toplantıya ayrıca El Ahram Gazetesi yazarlarından Muhammed Emin El Masri de katıldı.

El Ahram Gazetesi, Mısır merkezli yayınlar yapıyor. Gazetenin sahibi ise ‘gölge adam’ olarak bilinen ve Yaser Arafat'ın ölümü dahil olmak üzere Ortadoğu'daki birçok olayın şüphelisi olarak tanınan Muhammed Dahlan, aynı zamanda birçok uluslararası komploda da adı geçen bir isim olarak biliniyor.

Geçmişte Oslo Anlaşması'nın ardından Gazze'de oluşturulan 20 bin kişilik Filistin Önleyici Gücü'nün başına geçerek CIA ve İsrail istihbarat servisleriyle sürekli temas haline giren Dahlan, Yaser Arafat ile rekabet etmişti.

Dahlan'ın liderlik ettiği önleyici gücün hapishanedeki Hamas üyelerine işkence ettiği iddiaları ve elde ettiği güç nedeniyle Gazze'nin adı ''Dahlanistan'' olarak anılmaya başlamıştı.

Dahlan, Arafat'a suikast düzenlediği iddiasıyla Filistin vatandaşlığından çıkarılmıştı.

Diğer GÜNDEM haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.