Uyuşturucu ile mücadele komisyonuna AKP engeli

Uyuşturucu ile mücadele komisyonuna AKP engeli
İBB'nin gergin başlayan 2. Meclis oturumunda uyuşturucu ile mücadele için komisyon kurulması teklifi AKP'lilerin 'ret' oylarıyla geri çevrildi. 24.04.2019 17:51

Ekrem İmamoğlu'nun seçimlerden 17 gün sonra mazbatasını aldığı İBB Meclisi'nin 2. oturumu gergin başladı. AKP ve CHP arasında yaşanan gerginlik Başkan İmamoğlu'nun uyarısıyla sakinleşirken, CHP grubunun “Uyuşturucu ile mücadele komisyonu” kurulması önerisi de AKP grubunun karşı çıkması nedeniyle reddedildi.

312 sandalyeli İBB Meclisi’nde partilerin üyesi sayısı şöyle:

AKP: 176
CHP: 128
İYİ PARTİ:4
MHP: 4

OTURUM GERGİN BAŞLADI

Bilindiği üzere Ekrem İmamoğlu, resmi sosyal medya hesabından oturumu canlı yayınlıyor.İBB AKP Grup Başkanvekili Tevfik Göksu, "AK Partili ilçeler genç nüfusa sahiptir. 24 Nisan olduğunda özellikle Batılı ülkelerin bazı duyguları depreşir. TBMM'den sonra en büyük meclisi olan İBB Meclisi'nde kayda geçmesi için söylüyorum. Tarihimizden utanacak bir şey yoktur." dedi.

İMAMOĞLU: "HALK KARARINI VERDİ"

Meclis'te komisyon kurma sırasında AKP ile CHP arasında polemik yaşandı.AKP'li Göksu, "Durun bir YSK kararını bekleyin" dedi. Ekrem İmamoğlu ise Göksu'ya "Bana pas açtınız. Beklemeye gerek yok halk kararını verdi" yanıtını verdi.Gerilimin sürmesi üzerine İmamoğlu, "Biraz sakin arkadaşlar, gülümseyelim" dedi. 


Diğer GÜNDEM haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.