‘’Işıklı Düşlerim” Şişli’de

‘’Işıklı Düşlerim” Şişli’de
Ödüllü sanatçı Pınar Ervardar’ın “Işıklı Düşlerim” adlı yeni sergisi Şişli Nazım Hikmet Kültür ve Sanat Evinde sanatseverlerle buluşuyor.19.11.2018 18:48

Şişli Belediyesi Nazım Hikmet Kültür ve Sanat Evi, resim ve fotoğraf alanında üretimlerini sürdüren sanatçı Pınar Ervardar’ın “Işıklı Düşlerim” adlı yeni sergisine ev sahipliği yapıyor. Ervardar’ın 2017’de Floransa Bienali’nden ve 2018’de Chianciano Bienali’nden ödülle dönen “Ay Fotoğrafları” serisinin de yer aldığı sergide sanatçı resim ve fotoğrafın ışıkla ilişkisini ele alıyor.

“Işıklı Düşlerim” sergisinin 22 Kasım Perşembe günü Şişli Belediye Başkanı H. Hayri İnönü’nün katılımıyla gerçekleşecek  kokteyl ile, Şişli Nazım Hikmet  Kültür ve Sanat Evinde açılacak.

Ervardar, “Işıklı Düşlerim” adını verdiği yeni sergisinde resmin ve fotoğrafın ışıkla girdiği ilişkiyi görünür kılıyor. Sanatçının izleyiciyi ilginç bir deneyime de sürükleyeceği sergi 13 Aralık tarihine dek açık kalacak.

Pınar Ervardar Kimdir

Fotoğraf çekmeye, kurucu ortağı olduğu ADİL ÇOCUKEVİ nde 1982 de amatörce başlayan sanatçı, Profesyonelleşme yolunda Cenk Gencdis, Çerkes Karadağ, Laleper Aytek, Senem Sinem, Niko Guido, İzzet Keribar, Khaled Abul Dahab la yaptığı workshoplar ve Sinan Durdu ile özel ve grup calışmalarıyla devam ediyor. Pınar Ervardar, “ışık” üzerine odaklandığı bu sergide ışığı hem vizörden takip ediyor, hem de tuvalde bu arayışı sürdürüyor

Phoppart adını verdiği calışmalarında fotoğraf ve resimlerini katmanlar halinde kullanıyor ve çeşitli ülkelerde kişisel ve grup sergileri devam ediyor.

Ervardar, UPSD ve KSD üyesidir.

Diğer KÜLTÜR-SANAT haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.