AB Roman Projesi Yarışmasında, Şişli Belediyesi’ne ödül..

AB Roman Projesi Yarışmasında, Şişli Belediyesi’ne ödül..
Avrupa Birliği tarafından 7 ülke arasında düzenlenen ‘ Yerel Roman Kültürleri Projesi’ bağlamında, İstanbul Şişli Belediyesi ‘ En İyi Roman Ödülü’ne layık görüldü.10.04.2018 14:29


Avrupa Birliği tarafından 7 ülke arasında düzenlenen ‘ Yerel Roman Kültürleri Projesi’ bağlamında, İstanbul Şişli Belediyesi ‘ En İyi Roman Ödülü’ne layık görüldü.

İstanbul Şişli Belediyesi’ni temsilen Brüksel’e gelen Şişli Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Esra Bozyazı Daylan ile Başkan Danışmanı Metin Salih Şentürk düzenlenen tören ile ‘En İyi Roman’ ödülünü aldılar.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulanan Başkan Danışmanı Metin Salih Şentürk, ‘Yerel Roman Kültürleri Projesi’ bağlamında Brüksel’e davet edildik. Şişli Belediyesi’nin projesi 7 Avrupa ülkesi arasında yapılan projeler kapsamında en iyi proje seçildi. Bu bağlamda Brüksel’e davet edildik. Düzenlenen törende ise ‘En İyi Roman Ödülü’nü Avrupa Parlamenteri Soraya Post bizlere takdim etti. Bu önemli ödülü, Türkiye adına almak bizleri son derece onurlandırdı’ diyerek, Brüksel’de bir dizi ziyarette bulunacaklarını söyledi.7 Ülkenin projeleri,’Batı balkanlar ve Türkiye’de Roman Sivil Toplumu Geliştirme Ortak Girişimi’nin davetiyle, Roman hak savunucuları sivil toplum kuruluşları temsilcileri, akademisyenlerden oluşan heyet değerlendirmeyi yaptı.
Brüksel’de diğer ülkelere de çeşitli alanlarda birincilik ödülleri verildi.Ancak asıl resmi törenin ise 5 Mayıs’ta Türkiye’de yapılacağı öğrenildi.

Öncelikle AB nezdinde Büyükelçi Faruk Kaymakcı, Brüksel Başkonsolosu Dilşad Kırbaşlı Karaoğlu’nu ziyaret edecek olan Şişli Belediye temsilcileri Brüksel’deki temaslarını tamamladıktan sonra yarın yurda dönecekler..

Diğer KÜLTÜR-SANAT haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.