Çocuklar, Kayahan'ı şarkılarıyla andı

Çocuklar, Kayahan'ı şarkılarıyla andı
Büyükçekmece Belediyesi, Ustalara Saygı gecesi kapsamında Kayahan için 'Bir Yıldız Işığında Çocuk Sesleri' isimli konser düzenledi.28.04.2017 11:05

Büyükçekmece Belediyesi, Ustalara Saygı gecesi kapsamında 3 Nisan 2015 tarihinde hayatını kaybeden Kayahan için 'Bir Yıldız Işığında Çocuk Sesleri' isimli konser düzenledi. Konser kapsamında 110 çocuktan oluşan Büyükçekmece Belediyesi Çocuk Korosu, İskender Paydaş orkestrası eşliğinde Kayahan'ın unutulmayan eserlerini seslendirdi.
 
Büyükçekmece Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi'nde düzenlenen 'Bir Yıldız Işığında Çocuk Sesleri' konserin; Kayahanın eşi İpek Açar ve sanatçı Suat Suna da katılarak, çocuklarla birlikte Kayahan'ın gönüllere kazınan şarkılarını söyledi. Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün de geceye katılarak çocukların sahne performansını izledi.
 
BAŞKAN AKGÜN: GÜZEL ŞARKILARIYLA ANDIK
 
Kayahan'ın şarkılarını Büyükçekmeceli çocukların ağzından dinlemiş olmanın mutluluğunu yaşadığını belirten Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, "Ustalara saygı gecesinde güzel şarkılarıyla Kayahan'ı andık. Allah rahmet eylesin. 110 kişiden oluşan Büyükçekmece Belediyesi Çocuk Korosu, salonu dolduran Büyükçekmece halkına Kayahan'ın şarkılarını söyledi. Kayahan'ın eşi İpek Açar ve sanatçı Suat Suna da  İskender Paydaş orkestrası eşliğinde çocuklarla sahneye çıktı. Dinleyenler hem hüzünlendiler hem de eğlendiler. Programımıza katılan tüm vatandaşlarımıza, Kayahan'ın eşi İpek Açar ve Sanatçı Suat Sunay'a teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.

Çocuklar, Kayahan'ı şarkılarıyla andı
İPEK AÇAR: ÇOCUKLARIMIZA ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM
 
Kayahan'ın eşi İpek Açar, geceyi organize eden Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün'e teşekkür ederek, "Çok güzel bir gece oldu, benim için. Özellikle çocuklarımıza çok teşekkür ediyorum. Bugün burada dinlediğimiz bütün şarkılar kalbimize, yüreğimize yer etmiş şarkılar. Hepiniz de Kayahan'a çok büyük sevgi besliyorsunuz, her zaman da beslediniz. Kayahan'a dua ve sevgiyle kocaman bir alkış gönderiyoruz" dedi.

Diğer KÜLTÜR-SANAT haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.