Giresun Sevdalıları İzmir’de buluşuyor

Giresun Sevdalıları İzmir’de buluşuyor
Tüm Giresun Kültür Turizm Derneği ( TUKAT ) tarafından düzenlenen 1. İzmir Giresun tanıtım Günleri 23-26 Kasım arasında, İzmir’de gerçekleştiriliyor. TUKAT Başkanı Mehmet Uzun 1. İzmir Giresun tanıtma günlerine tüm Giresun ve sevdalılarının katılımını istedi..22.11.2018 18:21


2014 yılında kurulduktan sonra Giresun için birçok projeye imza atan TUKAT Başkanı Mehmet Uzun Giresun Valiliği ve İzmir valiliği ve gönlü Giresun sevdalısı olan herkesle birlikte, 1. İzmir Giresun tanıtım günlerinin yapılacağını belirtti. Uzun 23- 26 Kasımda gerçekleştirilecek 1. İzmir Giresun Tanıtma Günlerine  İzmir’de yaşayan tüm Giresunluları ve gönlünde Giresun sevdası olanların yanı sıra tüm İzmirlilerin katılımını istedi.Destek görmüyoruz

Giresun için yapılan bu dev organizasyona Giresun’ dan ve Giresunlu işa adamlarından, otel işletmelerinden ve hiçbir ilçe Belediyesinden  destek görmediğini belirten Uzun, yanlarında destekçi olarak sadece Giresun Valisi Harun Sakıfakoğulları, İzmir Valisi Erol Ayyıldız, Giresun AKP İl Başkanı Aytekin Şenlikoğlu ve Milletvekili Cemal Öztürk’ün yakından ilgilendiğini söyledi. Ayrıca Sabri Öztürk ve Kadir aydınında ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.
 Uzun, ‘’Böyle bir organizasyonda asıl destek vermesi gereken hiç kimseden gerekli desteği görmüyoruz. Buna rağmen, 500 davetiye Meclise bıraktık. 200 davetiye İzmir’e, 300 davetiyede Giresun’a dağıttık. Önümüzde çok az bir zamanımız kaldı.1. İzmir Giresun tanıtım günleri için birçok Radyo ve TV’lerde duyurularımız yapılmaya başladı. Son gün 26 Kasıma kadar tanıtımlarımız devam edecektir’’ dedi.

Tüm Giresun kazanacak

Giresun turizmden ve eğitimden başka kalkınma modeli olmadığını belirten TUKAT Başkanı Uzun, ‘’Fakat bu iş için uğraşı veren çok az kişiyiz. Biz bunu gördüğümüz için, Giresun’u Egeliye İzmirliye tanıtmaya karar verdik.  Eğer İzmir’den bu tanıtımların sonunda binlerce İzmirliyi Giresun’a getirirsek tüm  Giresun kazançlı çıkacaktır. Dediğimiz gibi bu ili tanıtmak, bu muhteşem güzellikleri önce ülkemize sonrada tüm dünyaya tanıtmaktır. Bu organizasyonda herkesi yanımızda görmek isteriz. 23 Kasımda  herkesi yanımızda görmek isteriz’’ dedi.
Diğer KÜLTÜR-SANAT haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.