Ünlü Şairler Ay Vaktin’de!

Ünlü Şairler Ay Vaktin’de!
Ay Vaktin'de Cuma Sonrası tanınmış şairler bir araya geldi. 06.03.2017 11:56

Ay Vakti Dergisi/ Üsküdar’da Usta şair-yazarlar Doç. Dr. Şeref AKBABA, Nurettin DURMAN, Kamil EŞPAKBERKİ, Cavit MARANCI, Şakir KURTULMUŞ, ve Mehmet AKSU  gençlerle buluştu.

Sohbet ortamında geçen buluşmada konuşan  Şair - Yazar ve aynı zamanda Ceza infaz Kurumu Müdürü Mehmet  Aksu, şairliğin toplumu, olayları, nesneleri kısacası gözle görülen yada görülemeyen herşeyi farklı bir bakış açısı ile tasvir edebilme ve onlara farklı açılardan yaklaşabilme sanatı olduğunu, mesleki hayatında şahsına bütünün içerisinde etkin katkı sağladığını vurguladı.

Aksu” Beş vakitte yaşam muhabbeti demini kıbleden almak cümlemiz için daim olsun   inşallah “Bugünkü duruşla bedeli ödenerek yarınki yaşam kazanılır, şiir duruşunda türkü derinliğinde yaşamak bedenin bütün uzvunun aynı adanmışlıkla yaratılmışlık gayesinde milli ve manevi değerin emin ellere bayrak teslimiyle zemin deminin teslimi yapılır” bu ellerin bineği ile yol kat edilir, 
“fırtınalı dalgalarda su alan gemide geminin kıyıya yanaşmasına engel teşkil eden her kim varsa denize dökülmesi neslin kurtuluşu için mutlak gerekliliktir. Bugünkü toplumumuzda derin yaralar açan paralel yapı ve diğer terör unsurlarının beslendiği kaynak aynı olsa da maneviyatımızı maske edinmişler daha büyük tehditlerdir.Nasıl ki diğer suçlular ve işlenmiş olunan suçların muhatabı hakkında yasal gereklilik yapılıyorsa, paralel yapı belasının büyüyüp gelişmesinde keskin roller almış değişik rollerdeki zatlar mutlak surette üç yıl öncesi de dahil edilerek hesap vermeli, kılcal damarlarda kalan mikroplar bilahare bütün vücudu kaplar, hastalıklı bedenden de sağlıklı nesil yetişmez. 15 Temmuz ruhunu canlı tutmak vatandaş olarak birlikte güç olmamız adına Büyük Türkiye için zorunluluktur” dedi.

Dergi’nin Yayın Yönetmeni Doç. Dr. Şeref AKBABA “Ülkemiz ve İslam ülkeleri şer odaklarınca kıskaç altındadır. Hakikatle, özgün bir duruşla mümkün olacağını söyledi. İnsanların bulunmuş olduğu ortamda anlam teşkil eden değerler vardır, bu değerlerin anlam teşkil etmesi ihtiyacın önceliklerine göre basamak oluşturulması gerekir, maalesef gözlüyoruz ki değerlerin tüketimi hızlı yapılarak farklı yerlerde isimlendirilerek heder edilmektedir.

Aslında gençlerimiz varlığımızın devamında büyük değerlerimizdir, gençlerimiz de doğru kaynaklardan beslenerek uygun ortamda işlevini doğru bir şekilde yerine getirmeli, milli bir duruş sergilemek değerlere sadıklık gerektirir. Çabuk bitirilen değerlerin getirisi ile ömrün de çabuk biteceği bilinmelidir, duruşumuzu bir gözden geçirmeliyiz” dedi.Diğer KÜLTÜR-SANAT haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.