Yenikapı'da ''Sivas Günleri'' ne yoğun katılım

Yenikapı'da ''Sivas Günleri'' ne yoğun katılım
Sivas Platformu ve İstanbul Sivas Konfederasyonu tarafından düzenlenen SİVAS GÜNLERİ, Yenikapı’da yoğun katılımla devam ediyor.29.09.2018 16:35

Sivas Platformu ve İstanbul Sivas Konfederasyonu tarafından bu sene 9.su  düzenlenen ''SİVAS GÜNLERİ''nin açılışı gerçekleşti. Açılış Konuşmasını Sivas Konfederasyonu Genel Başkanı ve Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem yaptı.


Geleneksel SİVAS GÜNLERİ’ne katılan hemşehriler ve Sivas dostları ile hasbihal eden Başkan İsmail Erdem ile hatıra fotoğrafı çekildi.SİVAS GÜNLERİ’nde, yöresel ürün pazarı ziyaretçi akınına uğradıSivas günlerinin ilk günü, Suşehri ilçesinin programı ile son buldu.Geleneksel Sivas günlerinde, Sivaslıların ağabeyi Ekrem Erdem, Milletvekilleri Osman Boyraz, Hasan Turan, .Abdullah Güler, Nevzat Şatıroğlu, Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz ile Sivaslı hemşehriler ve Sivas dostlarını misafir edildi.“Sultan Şehir Sivas” İstanbul'a taşındı!  Sivas Günleri Yenikapı'da devam ediyor.ANADOLU'da birlikte yaşama kültürünün en güzel örneği Sivas'ın tüm değerlerinin sazıyla, sözüyle,sanatıyla kutlandığı SİVAS GÜNLERİ'nde; Sivas Köftesi, Etli Ekmek, Madımak, Pezik, Katmer, Peksimet ve daha birçok yöresel lezzetleri sizleri bekliyor.Sivas Platformu ve İstanbul Sivas Konfederasyonu tarafından bu sene 9. su düzenlenen ''SİVAS GÜNLERİ''nin açılışını gerçekleştirildi.

"Tarihin kaydedildiği günden bu yana damla damla biriken kültür" Sivas'ın tanıtım günlerine tüm komşularımız davetlidir.Sivas Platformu ve İstanbul Sivas Konfederasyonu tarafından  düzenlenen SİVAS GÜNLERİ, Yenikapı’da yoğun katılımla devam ediyor.

‘’Koyun Kurt İle Gezerdi, Fikir Başka Başka Olmasa’’ AŞIK VEYSEL
‘’Hepimiz Aynı Kilimin Desenleriyiz’’ MUHSİN YAZICIOĞLU

Diğer KÜLTÜR-SANAT haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.