Yılın en iyi orkestrası Karşıyaka Belediyesi Oda Orkestrası (KODA)

Yılın en iyi orkestrası  Karşıyaka Belediyesi Oda Orkestrası (KODA)
Karşıyaka Belediyesi Oda Orkestrası (KODA), bir dergi tarafından düzenlenen 7. Donizetti Klasik Müzik Ödülleri’nde, Yılın En İyi Orkestrası seçildi. Ödülü alan Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, “Biz her adımımızı Ulu Önder Atatürk’ün sözlerinden ilham alarak atıyoruz. Sanata verdiğimiz önem de bunun göstergesidir” dedi.29.05.2017 10:31

7. Donizetti Klasik Müzik rnÖdülleri, İstanbul'daki Rahmi Koç Müzesi'nde düzenlenen törenle rnsahiplerini buldu. Karşıyaka Belediyesi tarafından iki yıl önce kurulan rnve bir ilçe belediyesi tarafından kurulan kadrolu ilk oda orkestrası rnolma özelliği taşıyan Karşıyaka Belediyesi Oda Orkestrası, seçici kurul rntarafından Yılın En İyi Orkestrası seçildi. Törene katılan Başkan rnAkpınar, ödülü Serhan Bali'den aldı. Üst düzey sanatçı ve şeflerin de rnkatılımıyla, yıl içinde verilen 100'ü aşkın konser, orkestradaki rnsanatçıların kadrolu olarak istihdam edilmesi ve orkestranın genç rnsanatçılardan kurulu olması ödüle gerekçe gösterildi.

“Atatürk'ün sözlerini rehber ediniyoruz”


Karşıyakarn Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, “Konservatuvardan mezun olan rngenç sanatçıların, nerede ne yapacaklarını bilemedikleri bir süreçte, rnKODA ile onlara tam zamanlı çalışma ve sanatlarını icra etme ortamı rnoluşturduk. Attığımız her adımda, Ulu Önder Atatürk'ün sözlerini rehber rnedindik. ‘Sanatsız kalan bir toplumun hayat damarlarından biri kopmuş rndemektir' anlayışı ile hareket ederek KODA'yı ortaya çıkardık. Çünkü bu rnülkenin kurtuluşu gençlerdedir. Bizim belediyemizin giriş katında, rnvatandaşlarımız, klasik müzik dinleyerek işlerini hallederler. Bu da rnKarşıyaka'nın farkıdır. Bizi bu ödüle layık görenlere teşekkür ediyor, rnödülü tüm sanatçı kardeşlerim adına alıyorum” dedi.


Diğer KÜLTÜR-SANAT haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.