ÇAĞLA ŞİKEL DAVAYI KAYBETTİ

ÇAĞLA ŞİKEL DAVAYI KAYBETTİ
Çağla Şıkel Erol Köse'ye açtığı davayı kaybetti05.11.2016 14:00

Çağla Şıkel, canlı yayında yaşadığı talihsizlik için "Kurgu" diyen Erol Köse'ye açtığı tazminat davasını kaybetti.

Şıkel, görüntüyü mozaiksiz yayımlayan Doğan Gazetecilik'e açtığı davayı kazanmıştı.

Canlı yayında kaza sonucu görünen göğsünü mozaiksiz yayımlayan Doğan Gazetecilik AŞ'ye açtığı davayı kazanan Çağla Şıkel, bu kazanın reyting amaçlı bir kurgu olduğunu iddia eden Erol Köse'ye açtığı davayı ise kaybetti.

Çağla Şıkel Erol Köse'ye açtığı davayı kaybetti


Oyuncu-model Şıkel, şarkıcı Alişan'la birlikte sunduğu 'Her Şey Dahil' adlı programın 19 Eylül 2014 tarihli bölümünde bir kaza yaşadı.

Diğer sunucuyla dans ederken elbisesinin bir askısı düştü ve göğsü göründü. Şıkel, o fotoğrafı mozaiksiz yayımlayan Doğan Gazetecilik AŞ'ye 200 bin liralık manevi tazminat davası açtı ve 10 bin lira tazminat kazandı.

İddiaya göre; Şıkel'in başına gelen olay, 30 Eylül 2014'te 'ucankus.com' internet sitesinde Erol Köse tarafından "Bu bir kurgudur. Programın PR'dır. Herkesin reytinge ihtiyacı var" diye yorumlandı.

Şıkel'in avukatı ise "Şıkel'in bu görüntüyü vermek yönünde bir kasıt ve iradesi yoktur. Köse'nin açıklamaları, Şıkel'in kişilik haklarına saldırı niteliği taşıdığı için 20 bin lira manevi tazminat talep ediyoruz" dedi.

Çağla Şıkel Erol Köse'ye açtığı davayı kaybetti
Erol Köse'nin avukatı ise "Şıkel canlı yayında canlı yayın kazası olabilme ihtimalini düşünmek zorundadır.

Buna göre giyinmek ve frikik vermemek için dikkatli davranmak zorundadır. Kendi hareketleriyle göğsünün açılmasına neden olduğuna göre, önlem almaması nedeniyle zaten kastı mevcuttur.

Köse'nin, Şıkel'in kişilik haklarına saldırıyla ilgili bir kastı olmadığından davanın reddini istiyoruz" diye cevapladı.

Davanın karar duruşmasına Çağla Şıkel'in avukatı katılmadı.

Köse'nin avukatı da mahkemeye sunulan delillerin Köse'yle ilgili olmadığını, Şıkel'in görüntülerini yayımlayan kuruluşlarla ilgili olduğunu belirtti.

Çağla Şıkel Erol Köse'ye açtığı davayı kaybetti

Mahkeme Şıkel'in açtığı tazminat davasını reddetti.

Diğer MAGAZİN haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.