Furkan Kızılay ve Zeynep Sevi' ye Madrid'de ödül

Furkan Kızılay ve Zeynep Sevi' ye Madrid'de ödül
İspanya'da düzenlenen Madrid Uluslararası Film Festivali'nde, Furkan Kızılay ve Zeynep Sevi en iyi oyuncu ödülünü aldı.17.07.2017 11:23

Festivalde yarışan, yönetmenliğini Alpgiray Uğurlu'nun yaptığı "Organik Aşk Hikayeleri" filmindeki rolüyle, Furkan Kızılay "en iyi yardımcı erkek oyuncu" ödülünü aldı. 

Olgun Özdemir'in yönettiği "Mor Ufuklar" filmde oynayan Zeynep Sevi ise "en iyi kadın oyuncu" ödülüne layık görüldü.

Festivalin kapanış töreninde ödülünü alan oyuncu Furkan Kızılay, sahnedeki konuşmasına "Ne mutlu Türküm diyene" ifadesiyle başladı. Kızılay, 15 Temmuz darbe girişiminin birinci yılı olduğuna dikkat çekerek, "Vatan mevzubahis ise gerisi bizim için teferruat. O yüzden 15 Temmuz'lar yaşanmasın, bir daha böyle alçakça saldırılar olmasın diyoruz" dedi.

Oyuncu Kızılay, "İlk yurt dışı festivalimde ilk ödülü aldım. Umarım sonrası için iki de iki, üç de üç devam eder" diye konuştu.

Yeniden çekilecek olan "Çocuklar Duymasın" dizisinin yeni bölümlerinde yer almadığını kaydeden Kızılay, şunları kaydetti: "Ben artık farklı projeler yapmak istiyorum. Aramızda anne baba ilişkisi gibi büyük bir bağ olan Pınar abla ve Tamer ağabeye yeni bölümlerde başarılar diliyorum. Fakat ben artık farklı projelerle Furkan olarak devam etmek istedim. Survivor'a katıldım ve orada mücadele ederek Furkan'ın karakterini ortaya koymaya çalıştım. İnsanlar gerçek Furkan'ı orada tanıdı ve bu benim çok hoşuma gitti. Artık sokakta insanlar bana 'Furkan' diye hitap ediyor. Beni ben olarak tanıdılar ve bunu devam ettirmek istiyorum. Tekrar 'Havuç' karakterini oynamak istemedim. Yeni bölümler yapılırken konuştuk ve sonuna kadar onların arkasındayım ama ben bundan sonra daha farklı işlerde bulunmak istiyorum. Furkan'ı daha farklı biri olarak göstermek istiyorum."

Diğer MAGAZİN haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.