Ahmet Hakan ve Fatih Portakal'a gönderme: Eğer korkuyorsanız..

Ahmet Hakan ve Fatih Portakal'a gönderme: Eğer korkuyorsanız..
Hürriyet gazetesi yazarı Ahmet Hakan ve Fox Ana Haber sunucusu Fatih Portakal'ın Ekrem İmamoğlu'nun valiye it dedi iddiasında iki ünlü isme gönderme yapan Son Havadis Gazetesi Genel yayın Yönetmeni Yıldıray D. Barak ciddi açıklamalarda bulundu.14.06.2019 15:50

İstanbul'un seçilmiş başkanı İmamoğlu'nun Ordu-Giresun Havalimanı'nda VIP salonuna alınmaması üzerine yaşanan tartışmanın görüntüleri paylaşılmış, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ordu Valisi Yavuz'a "it" dediği ve hakaret ettiğini iddia etmişti.

Ahmet Hakan bugünkü "Portakal’ın Kabataş’ı, Kabataş’ın Portakal’ı" başlıklı yazısında Fox Ana Haber sunucusu Fatih Portakal'ın "İmamoğlu valiye it dedi" iddiasını yazdı.

Hakan, "Elinde ses ve görüntü olduğunu iddia eden Portakal'a, "İyi de Fatih Portakal! Eğer gerçekten de tek çekincen RTÜK’ün vereceği ceza ise... Sosyal medya hesapların ne güne duruyor?" dedi.

Gerek Hürriyet'in Ahmet Hakan'ı, gerekse Foox'un Fatih Portakal'ına gönderme yapan Son Havadis Genel Yayın Yönetmeni Yıldıray D. Barak '' Eğer korkuyorsanız yazmaktan, açıklamaktan ve hatta gazetecilik yapmaktan, bırakın biz yapalım sizin yapamadıklarınızı.'' dedi.

Son Havadis yazarı Barak, '' Gündem o kadar karışık ki, isim yapmış meslektaşlarımız sadece kurumlarından aldıkları liraların ve konumlarının kayıp olmaması için çaba sarfediyorlar. Aslında şunu bilmeliler ki 35 yıl Hürriyet'in Başyazarlık koltuğunda başta patronlarına ve her gelen hükümete alkış çalarak yılları eskiten ve kimsenin etlisine-sütlüsüne karışmayan, yaralı bir parmağa i..meyen Sayın Oktay Ekşi son anda kovulma nedenini gerekçe gösterip, iyi şov yaparak bir dönem de milletvekilliği koltuğuna oturma becerisini göstermiştir. Nasıl ki 35 yıl avare avare Hürriyet'in başyazarlık koltuğunda kendi çıkarlarını koruyarak oturdu. Bir dönemde meclise sadece gidip gelip çıkarına olmak şartıyla sadece istenildiği gibi elini kaldırıp indirerek zamanını yine kendi çıkarları doğrultusunda liralar ve makam uğruna şov yaparak ömrünü geçirmiştir. Şu anda ise sadece küçük davetlerde boy gösterip iki kelime konuşma yapmak için çaba sarfettiği de aşinadır.'' dedi.

Gazeteci Barak, ''yine bu örneğin aynısını şimdi de Hürriyet'in Ahmet Hakan'ı  ve Fox'un Fatih Portakal'ı yapıyor. Anlatmaya, yazmaya ve kamuoyu oluşturup mesleğinizi icra edemiyor, korkuyorsanız, bırakın bu işi beyler
''
açıklamasında bulundu.

Diğer MEDYA haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.