Büyükçekmece Belediye Başkanı' TBB’den ödül

Büyükçekmece Belediye Başkanı' TBB’den ödül
Türkiye Basın Birliği (TBB) tarafından düzenlenen 2017 Yılının En İyileri ödül töreni gerçekleşti. Yılın En İyi Belediye Başkanı” ödülüne Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün seçildi. Akgün’e ödülü düzenlenen törenle CHP İstanbul Milletvekili Gülay Yedekci verdi. 07.03.2018 13:50

TBB 2017 Yılının En İyileri ödül töreninde birçok  politikacı, edebiyatçı,  gazeteci, sinemacı,  STK temsilcileri ve işadamı ödüle layık görüldü . İkincisi düzenlenen Yılın EN’leri Basın Başarı Ödül töreni Şişli Kent Kültür Merkezinde yoğun bir katılım ile gerçekleşti.

Pek çok ünlü isim, kurum ve kuruluşun aday olarak yarıştığı ankette “Yılın En Başarılı İş Kadını ve İşadamı, Yılın En Başarılı Yazarı, Yılın En Başarılı STK (Sivil Toplum Kurumu) temsilcisi, Yılın En Başarılı Dizi Oyuncusu, Yılın Politikacısı, Yılın Edebiyatçısı gibi toplamda 21 farklı kategoride 125 adayın yarıştığı oylama sonucunda “Yılın En İyi Belediye Başkanı” ödülüne Dr. Hasan Akgün layık görüldü. Ödülünü  CHP Milletvekili Gülay Yedekçi tarafından alan Akgün, " Başta TBB Genel Başkanı Yıldıray D. Barak olmak üzere tüm camiaya teşekkür ediyorum bu ödül hizmet yolundaki sorumluluğumuzu katlamış, daha fazla çalışmak için şevk ve heyecanımızı arttırmıştır " dedi.

Türkiye Basın Birliği Genel Başkanı Yıldıray Deniz Barak, “Bu yıl ikincisini düzenlediğimiz “Yılın En İyileri” ödül törenimiz her yıl geleneksel hale getirilerek yılın en iyilerine ödüllerini takdim etmeye devam edeceğiz . “ açıklamasında bulundu. Hasan Akgün kimdir ?


Trabzon’un Araklı ilçesinde doğan Akgün, ilk Belediyecilik hayatına 1974 yılının Ekim ayında Sefaköy Belediyesinde başladı ve yüksek öğrenimini çalışma hayatı ile birlikte yürüttü. 1992 yılında, İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesinde "Belediyelerin Evrensel Gelişimi ve Bütçelerinin Analizi" konulu tezi ile yüksek lisansını tamamladı.  1994 yılından bu yana üst üste 5 dönem Büyükçekmece Belediye Başkanı seçilen Dr. Hasan Akgün 1996 yılında, "Kentsel Gelişme Sürecinde Büyükçekmece" konulu doktora tezini bitirmiş ve 'Doktor' ünvanı almaya hak kazanmıştır.Diğer MEDYA haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.