Cumhuriyet Gazetesi zam yaptı

Cumhuriyet Gazetesi zam yaptı
En sonra 2017 yılında gazeteye zam yaptıklarını açıklayan Cumhuriyet gazetesi, o zaman doların 3 lira 77 kuruş olduğunu bugün ise 6 TL olduğuna dikkat çekildi.18.08.2018 19:04

Cumhuriyet gazetesi, artan maliyetler ve döviz kurları nedeniyle 50 kuruşluk zam yaptığını açıkladı. En sonra 2017 yılında gazeteye zam yaptıkları ifade edilirken, o zaman doların 3 lira 77 kuruş olduğunu bugün ise 6 TL olduğuna dikkat çekildi. Gazetenin yeni satış fiyatı bu zamla birlikte 2.5 TL oldu.

Cumhuriyet gazetesinin yaptığı açıklama şöyle:

“Türkiye’de döviz kurlarının geldiği son nokta ülkenin her kesimine ağır bir fatura çıkarıyor. Özellikle dışarıdan gelen ham maddeyle üretim yapan pek çok şirket için daha da derin bir sıkıntı söz konusu.

Gazeteler yurtdışından ithal edilen kâğıtla çıkıyor. Dünyada artan kâğıt fiyatları, ardından kurlardaki olağanüstü artış önlem almayı gerektiriyor. Bu gazete gücünü her zaman okurundan alır, bu yüzden bağımsızdır. Ne iktidarlara boyun eğer ne de sermayeye yaslanır. Artan maliyetler sürdürülemez noktaya geldiği için zorunlu bir zamla 2.5 TL’ye çıkıyoruz. Gazetemize son zammı 10 Ocak 2017 tarihinde yapmıştık. O günkü gazetenin birinci sayfasında ‘Dolarda yeni rekor: 3.7740’ haberi yer alıyordu. Bugün dolar 6 TL’nin üzerine çıktı. Okurlarımızın 50 kuruşluk zammı anlayışla karşılayacağına ve desteklerini esirgemeyeceğine inanıyoruz.”

Diğer MEDYA haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.