Ferhan Ademhan'a TBB'den iki ödül

Ferhan Ademhan'a TBB'den iki ödül
Türkiye Basın Birliği (TBB) tarafından düzenlenen 1.TBB Basın Başarı Ödülleri kapsamında 2016 yılının en başarılı ödülünü Ferhan Ademhan aldı. 20.03.2017 15:40

İSTANBUL ( H Ü R S E S  Haber Merkezi )Türkiye Basın Birliği (TBB) tarafından düzenlenen 1. TBB Basın Başarı Ödülleri kapsamında 2016 yılının en başarılı isimleri ödüllerini aldı. 

İlki gerçekleşen 1. TBB Basın Başarı Ödülleri Töreni’nde politikacı, edebiyatçı, gazeteci, sinemacı, STK temsilcileri ve işadamları gibi kategorilerden seçilmiş isimlere ödülleri takdim edildi.  Pek çok ünlü isim, kurum ve kuruluşun aday olarak yarıştığı ankette “Yılın En Başarılı İş Kadını ve İşadamı, Yılın En Başarılı Yazarı, Yılın En Başarılı STK (Sivil Toplum Kurumu) temsilcisi, Yılın En Başarılı Dizi Oyuncusu, Yılın Politikacısı, Yılın Edebiyatçısı gibi toplamda 21 farklı kategoride 105 adayın yarıştığı oylama sonucunda “YILIN EN BAŞARILISI ÖDÜLÜ”ne Ferhan Ademhan layık görüldü.TBB Genel Başkanı Yıldıray D. Barak'ı makamında ziyaret eden Ferhan Ademhan'ın, ödülünü   Türkiye Basın Birliği Genel Başkanı takdim etti ve Birlik olarak bu tür aktivitelerimiz her yıl geleneksel olarak devam edecektir açıklamasında bulundu. Ferhan Ademhan kimdir

15 Ağustos 1968 Mardin doğumlu olan Ferhan Ademhan, ilk, orta ve lise eğitimini Mardin’de tamamladı.

Açık Öğretim Fakültesi İktisat bölümüne devam eden Ademhan, iş hayatına baba mesleği olan tarım ve hayvancılık ile erken yaşta atıldı. Kısa bir dönem Toprak Mahsulleri Ofisi(TMO)’nin tahmil tahliyesi ve nakliye işlerini yapan başarılı işadamı, nakliye işine devam ederken petrol sektörü ile tanıştı.

Ferhan Ademhan, İzmir başta olmak üzere birkaç değişik ilimizde, 20 yılı aşkın bir süredir petrol işi ile ilgilenmektedir.

Yedi ülkeye ihracat yapan bir kozmetik fabrikası bulunan Ademhan, Mardin’in tek televizyon kanalı olan Kanal 47’nin de sahibidir. İran- ve Irak’ta başta petrol olmak üzere inşaat taahhüt işleri ile uğraşan başarılı işadamının, Bağdat ile Tahran’da merkez ofisleri bulunmaktadır. Ferhan Ademhan, evli ve altı çocuk babasıdır.

ferhan-ademhan-kimdir.pngYoğun çalışma hayatından fırsat buldukça doğayla iç içe yaşamayı tercih eden işadamın hobileri arasında kayak yapmak ve tüplü dalış yapmak da varıdır. Seyahat etmek ve çalışmak, Ferhan Ademhan’ın da en büyük tutkusudur.

Üyesi olduğu sivil toplum kuruluşları:
*İstanbul Ticaret Odası Meclis Üyesi
*Türkiye-Suriye Dostluk Derneği Kurucusu
*Türk Irak ve İran Dostluk Dernekleri Üyesi.
*Yerel Televizyonlar Birliği Genel Başkan Yardımcısı
*GAP Gazeteciler Cemiyeti Başkan Yardımcısı
*Türkiye Genç İşadamları Konfederasyonu(TUGİK )Yüksek İstişare Başkan Yardımcısı
*İzmir Mardinliler Federasyonu Başkan Yardımcısı
*İzmir Anadolu Birliği Federasyonu Başkanı
*İzmir Konfederasyonu Kurucusu ve Başkanı


Diğer MEDYA haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.