İstanbul Milletvekili Gülay Yedekçi’ye TBB’den ödül

İstanbul Milletvekili Gülay Yedekçi’ye TBB’den ödül
Türkiye Basın Birliği (TBB) tarafından düzenlenen 2.TBB Yılın En İyileri Ödülleri’nin bu yıl ki sahipleri belli oldu. Gülay Yedekçi Yılın En Başarılı Milletvekili seçildi.07.03.2018 15:35


İkincisi gerçekleşen TBB Yılın En İyileri Ödülleri törenine siyasetçi,yazar,gazeteci,sinemacı,STK temsilcileri ve işadamları gibi kategorilerden seçilmiş kişilere ödülleri takdim edildi.

Çok sayıda kişi, kurum ve kuruluşun aday olarak yarıştığı ankette “Yılın En Başarılı İşadamı ve İşkadını”, “Yılın En Başarılı Sinemacısı”, “Yılın En Başarılı Politikacısı” ,“Yılın En Başarılı Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcisi ” ,“Yılın En Başarılı Dizi Oyuncusu” gibi toplamda 21 farklı kategoride 125 adayın yarıştığı oylama sonucunda “Yılın En Başarılı Milletvekili”  ödülü CHP İstanbul Milletvekili Gülay Yedekçi’ye verildi.Ödülünü Türkiye Basın Birliği Başkanı Yıldıray Deniz Barak’tan alan Yedekçi : ‘bu ödüle layık görüldüğü için teşekkürlerini ileterek daha çok çalışmaya devam edeceğiz ‘dedi.

Gülay Yedekçi kimdir?

1976 İstanbul doğumlu Gülay Yedekçi Trakya Üniversitesi Mühendislik – Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü’nden mezun oldu. Yıldız Teknik Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü’nde yapı alanında yüksek lisansını, İstanbul Teknik Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü’nde yine yapı alanında doktorasını tamamladı.. Üniversitede öğretim üyesi, bölüm başkan yardımcısı ve dekan yardımcısı olarak görev aldı. Çok sayıda makalesinin yanında yayınlanmış 4 kitabı vardır.Kentsel Dönüşüm, Geleceğin Şehirleri ve Biyomimikri (Doğadan Esinlenen Tasarım) uzmanlık alanlarıdır. Birleşmiş Milletler de dâhil olmak üzere ulusal ve uluslararası alanda çok sayıda konferans, panel ve sempozyumda konuşmacı ve moderatör olarak yer aldı.Engelliler için ‘Turuncu Bayrak’ önerisinin sahibidir. Ekolojik Kadın Köyü Projesi’nin mimarıdır; Sivil Toplum Kuruluşları Birliği Platformu ve Umut (Sokak) Çocukları Derneği yönetim kurullarında görev aldı. Hayatta Kal Derneği Genel Başkan Yardımcısı ve Demokratik Dayanışma Derneği eski Genel Başkanı’dır. TMMOB Mimarlar Odası Genel Kurul Delegesi’dir. Genç Akademisyenler Hareketi Kurucusu ve Başkanı’dır.CHP İstanbul milletvekili olarak görev yapmaktadır.

Diğer MEDYA haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.