Ordu Basın Kuruluşları Başkanı Sefai Uzunyurt ‘a ödül

Ordu Basın Kuruluşları Başkanı Sefai Uzunyurt ‘a ödül
Türkiye Basın Birliği (TBB) tarafından düzenlenen 2017 Yılının En İyileri ödül töreni gerçekleşti. ikincisi düzenlenen törende yılın en iyileri ödülleri sahiplerini buldu. 2017 En’leri arasında Ordu Basın Kuruluşları Derneği Başkanı ve Mesudiye Gazetesi Sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni Gazeteci Yazar Sefai Uzunyurt yerini aldı07.03.2018 18:49

Görüntünün olası içeriği: Sefai Uzunyurt OrduMesudiye Gzt

TBB 2017 Yılının En İyileri ödül töreninde birçok politikacı, edebiyatçı, gazeteci, sinemacı, STK temsilcileri ve işadamı ödüle layık görüldü.

Birçok ünlü isim, kurum ve kuruluşun aday olarak yarıştığı ankette “Yılın En Başarılı İş Kadını ve İşadamı, Yılın En Başarılı Yazarı, Yılın En Başarılı STK (Sivil Toplum Kurumu) temsilcisi, Yılın En Başarılı Dizi Oyuncusu, Yılın Politikacısı, Yılın Edebiyatçısı gibi toplamda 21 farklı kategoride 125 adayın yarıştığı oylama sonucunda “Yılın En İyi Gazetecisi” ödülü Ordu Basın Kuruluşları Derneği Başkanı ve Ordu Mesudiye Gazetesi  Kurucusu Gazeteci-Yazar Sefai Uzunyurt’a verildi.

Şişli Cemil Candaş Kent Kültür Merkezinde 2’ncisi gerçekleştirilen TBB Basın Başarı Ödülleri törenine, politikacı, edebiyatçı, gazeteci, oyuncu,  Hukukçu, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve iş adamları gibi bir çok  kategorilerinden seçilmiş isimler ve çok sayıda  davetli katıldı.

Sefai Uzunyurt kimdir?

Ordu Mesudiye doğumlu Sefai Uzunyurt  Samsun 19 Mayıs Üniversitesi Eğitim Fakültesi Tarih Anabilim Dalı'dan mezun oldu. Gazeteciliğe Bandırma Gerçek Gazetesi'nde amatör olarak, İstanbul Babıali'de günlük olarak yayınlanan Son Posta Gazetesi'nde profesyonel olarak başladı. Üniversiteyi bitirince bir süre öğretmenlik yapan Uzunyurt bir yandan da 1991'den beri Ordulular'ın gurbette yayınlanan ilk gazetesi olan Ordu Mesudiye Gazetesi'ni çıkarmaya başladı.
Siyasete DSP'de başladı. 1999 yılında DSP İstanbul İl Seçim Koordinasyon Kurulu Üyeliği görevine seçildi. 1999 yılında dönemin Başbakanı ve DSP Genel Başkanı Bülent Ecevit ile ayni listede İstanbul 1. Bölge'den Milletvekili Adayı oldu. 2002 yılında yine DSP'den Ordu Milletvekili Adayı oldu.
Merkezi İstanbul'da bulunan Ordu Basın Kuruluşları Derneği'nin kuruluşunda yer alarak, kurucu başkanlığını yapan Uzunyurt, başkanlık görevini hala devam ettiriyor.


Görüntünün olası içeriği: 11 kişi, Sefai Uzunyurt OrduMesudiye Gzt, Cemil Özdemir ve Şükrü Disanlı dahil, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar, takım elbise ve iç mekanGörüntünün olası içeriği: 15 kişi, Sefai Uzunyurt OrduMesudiye Gzt ve Salih Türk dahil, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar ve iç mekan

Görüntünün olası içeriği: 3 kişi, Mesudiye Kadin Gücü Emeği ve Sefai Uzunyurt OrduMesudiye Gzt dahil, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar ve takım elbise

Görüntünün olası içeriği: 10 kişi, Cemil Özdemir, Osmar Crystal Osman Duman ve Sefai Uzunyurt OrduMesudiye Gzt dahil, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar

Diğer MEDYA haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.