TBB’den Çanakkale Zaferi 102. yıldönümü Kutlama Mesajı

TBB’den Çanakkale Zaferi 102. yıldönümü Kutlama Mesajı
Türkiye Basın Birliği (TBB) Genel Başkanı Yıldıray D. Barak, 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 102. yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı:18.03.2017 14:08

“Türk’ün sayısız zafer, şan ve şerefle dolu tarihinin en parlak sayfasını, dünyada eşi benzeri olmayan bir zaferin soluksuz serüvenini oluşturan Çanakkale Zaferi’nin 102. yıldönümünü kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Çanakkale Zaferi, birlik ve beraberlik, fedakarlık ve vatanseverlik duygularının doruğa ulaştığı, tarihten silinmek istenen bir ulusun bütün yokluk ve imkansızlıklarına rağmen vatanının yüksek bir ruh ve şuurla canı pahasına nasıl savunduğunu gösteren büyük bir mücadeledir.

Vatanın bütünlüğü ve bağımsızlığı söz konusu olduğunda, Türk milletinin karşısında hiçbir gücün duramayacağının en güzel kanıtı olan Çanakkale Zaferi, Türk ordusunun ve Türk milletinin dirilişinin başlangıcı, tarihimizin dönüm noktalarından biridir. Çanakkale ruhu, Türk milletinin yüreğinde yaşadıkça, geçmişte hedeflerine ulaşmayı başaramayan yabancı güçler, bugün de kesinlikle ulaşamayacaklardır.

Bu duygu ve düşüncelerle, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi'nin 102. yılında, bizlere bu kutsal vatan topraklarını armağan eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi saygı ve minnetle anıyorum.”

Diğer MEDYA haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.