TBB Başkanından Zafer Bayramı 96. yıl kutlama Mesajı

TBB Başkanından Zafer Bayramı 96. yıl kutlama Mesajı
Türkiye Basın Birliği Genel Başkanı Yıldıray Deniz Barak, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 96. yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.30.08.2018 02:05

30 Ağustos 1922'de Türk milleti olarak şanlı tarihinde kazandığı en önemli zaferlerden birisi olduğuna vurgu yapan Türkiye Basın Birliği Genel Başkanı Yıldıray Deniz Barak "Ağustos ayı esasında kahraman ordumuzun zaferlere mazhar olduğu tarihin önemli dönüm noktalarının başında gelmektedir.

Türk milleti bağımsızlığına, özgürlüğüne, milli birlik ve beraberliğine kastedecek iç ve dış mihrakların hiçbirine asla müsaade etmemiştir. Milletimiz her türlü tehditlere karşı boyun eğmeyerek milli mücadeleyi devam ettirmiştir. 1919'da zor şartlar ve yokluklar içerisinde yakılan istiklal meşalesi, Başkomutan Gazi Mustafa Kemal'in ve silah arkadaşlarının öncülüğünde 30 Ağustos Başkomutanlık Meydan Muharebesi zaferle taçlanmıştır.İstiklal ve istikbalinden ödün vermeyen milletimiz, Cumhuriyetimizin kuruluşunda önemli bir görevi yerine getirmiştir. Aziz milletimiz yine bugün 30 Ağustos Ruhu ile mücadelesine devam ediyor. Bundan 96 yıl önce Dumlupınar'da düşman işgaline karşı mücadele eden milletimiz bugün 15 Temmuz'da darbe girişimine karşı da aynı kararlılıkla mücadele etmiştir. Kuvayi Milliye ruhu milli mücadele yıllarında olduğu gibi bugün de milli bir duruş sergilemeye devam etmektedir.

Milletimiz tarihin hiçbir döneminde zilleti ve esareti kabul etmemiştir. Bugün, bizlere düşen en önemli görev mazimizden aldığımız güç ve cesaretle istikbale emin adımlarla koşmaktır. Gazi Mustafa Kemal’in hedef gösterdiği muasır medeniyetler seviyesine ulaşmak için çalışmalarımıza süratle devam ediyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle, Başta Gazi Mustafa Kemal  olmak üzere, tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi bir kez daha minnetle, rahmetle yad ediyorum. Aziz Milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramını kutluyorum".


Diğer MEDYA haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.