TBB Genel Başkanı'ndan ‘Gazeteciler ve Basın Bayramı’ mesajı

TBB Genel Başkanı'ndan  ‘Gazeteciler ve Basın Bayramı’ mesajı
Türkiye Basın Birliği Genel Başkanı Yıldıray D. Barak, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı. BARAK, basında sansürün kaldırılışının 110’uncu yılının kutlandığını söyledi.24.07.2018 17:48

TBB Genel Başkanı Barak, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı nedeniyle açıklamalarda bulundu. Gazeteci, televizyoncu, radyocu, internet üzerinden yayın yapan haber sitelerinde çalışan basın çalışanlarının, vatandaşların gözü, kulağı ve sesi olduğunu belirten Barak, "Kamu yönetimiyle vatandaşlarımız arasında önemli bir işlev görevi gören basınımız, demokrasinin ve cumhuriyetimizin kökleşmesinde önemli bir yere sahiptir. Tarihin her döneminde milletin gözü, kulağı ve sesi olan basın, kamuoyunun haber alma hakkına katkıda bulunma görevini ilkeli ve tarafsız gazetecilik anlayışı içerisinde başarı ile yerine getirmiş ve getirmektedir" dedi.

Türkiye'de demokrasinin yerleşmesi ve kalıcı olması için ulusal ve yerel basına her zaman ihtiyaç olduğunu ifade eden Barak, "Basın, demokrasi açısından vazgeçilmez bir unsurdur. Bu özel mesleğin bekçileri olan, gecesini gündüzüne katarak tüm zorluklara göğüs geren ve kamuoyunun aydınlatılmasında önemli görev üstlenen gazeteci arkadaşlarımıza başarılar diliyorum. 24 Temmuz Basın Bayramı'nı kutlar, sansürsüz günler dileğiyle saygılar sunarım" diye konuştu.

Diğer MEDYA haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.