TBB'den Ferhan Ademhan'a ödül

TBB'den Ferhan Ademhan'a ödül
Türkiye Basın Birliği (TBB) tarafından düzenlenen 2’nci Basın Başarı Ödülleri sahiplerini buldu. STK kategorisinde 2017 yılının en’i ödülüne Ferhan Ademhan layık görüldü. Ademhan’a ödülü, Şişli Cemil Candaş Kent Kültür Merkezinde düzenlenen törenle verildi07.03.2018 17:27Türkiye Basın Birliği (TBB) tarafından düzenlenen 2. TBB Basın Başarı Ödülleri kapsamında 2017 yılının en başarılı isimleri ödülleri sahiplerini buldu. Şişli Cemil Candaş Kent Kültür merkezinde İkincisi gerçekleştirilen TBB Basın Başarı Ödülleri Töreni’nde politikacı, edebiyatçı, gazeteci, sinemacı, STK temsilcileri ve işadamları gibi kategorilerden seçilmiş isimlere ödülleri törenle verildi.

Çok sayıda ünlü isim, kurum ve kuruluşun aday olarak yarıştığı ankette “Yılın En Başarılı İş Kadını ve İşadamı, Yılın En Başarılı Yazarı, Yılın En Başarılı STK (Sivil Toplum Kuruluşu) temsilcisi, Yılın En Başarılı Dizi Oyuncusu, Yılın Politikacısı, Yılın Edebiyatçısı, hukukçusu gibi toplamda 21 farklı kategoride 125 adayın yarıştığı oylama sonucunda “YILIN EN BAŞARILISI ÖDÜLÜ”ne STK temsilcisi Ferhan Ademhan layık görüldü.Ferhan Ademhan Kimdir ?

5 Ağustos 1968 Mardin doğumlu olan Ferhan Ademhan, ilk, orta ve lise eğitimini Mardin’de tamamladı. Açık Öğretim Fakültesi İktisat bölümüne devam eden Ademhan, iş hayatına baba mesleği olan tarım ve hayvancılık ile erken yaşta atıldı. Kısa bir dönem Toprak Mahsulleri Ofisi(TMO)’nin tahmil tahliyesi ve nakliye işlerini yapan başarılı işadamı, nakliye işine devam ederken petrol sektörü ile tanıştı.

Ferhan Ademhan, İzmir başta olmak üzere birkaç değişik ilimizde, 20 yılı aşkın bir süredir petrol işi ile ilgilenmektedir.

Yedi ülkeye ihracat yapan bir kozmetik fabrikası bulunan Ademhan, Mardin’in tek televizyon kanalı olan Kanal 47’nin de sahibidir. İran- ve Irak’ta başta petrol olmak üzere inşaat taahhüt işleri ile uğraşan başarılı işadamının, Bağdat ile Tahran’da merkez ofisleri bulunmaktadır. Ferhan Ademhan, evli ve altı çocuk babasıdır.
Diğer MEDYA haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.