TRT'de deprem ! 8 isim görevden alındı

TRT'de deprem ! 8 isim görevden alındı
TRT Genel Müdürü Şenol Göka'nın istifasının ardından 8 isim de görevden alındı.17.05.2017 14:20

TRT Genel Müdürü Şenol Göka geçen hafta görevinden istifa etmişti. Göka'nın istifa dilekçesinde, 'gördüğüm lüzum üzerine istifa ediyorum' ifadeleri yer almıştı.  Göka'nın istifası kabul edilmiş, yerine atama yapılıncaya kadar TRT Kanunu gereği en kıdemli genel müdür yardımcısı olan Erkan Durdu'nun vekalet edeceği öğrenilmişti.
Hürriyet'ten Aysel Alp'in haberine göre; TRT'de Göka'nın genel müdürlükten istifasının ardından dün de 8 ismin görevden alındığı öğrenildi.

GENEL SEKRETER DE ÖZEL KALEM DE GİTTİ

Görevden alınanlardan birisi de Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş'un özel kalem müdürüyken TRT Genel Sekreterliğine getirdiği Bünyamin Korkmaz oldu. Şenol Göka'nın Özel Kalem Müdürü Alper Altuğ Köselerli de görevden alınan bir başka isim oldu. Müzik Dairesi Başkanlığına da vekalet eden Radyo Dairesi Başkanı Amber Türkmen de her iki dairedeki görevinden alındı. Dışilişkiler Dairesi Başkanı Çağlar Tankur Yürümez da görevden alınan bir başka isim oldu.

GİDENLER ARASIDA TEFTİŞ KURULU BAŞKANI DA VAR


TRT'de dün akşam itibariyle görevden alınan diğer isimler ise şöyle:
Teftiş Kurulu Başkanı Bayram Ali Ertem
Muhasebe ve Finansman Dairesi Başkanı Musa Altun
Stüdyolar ve Program İletim Dairesi Başkanı  Yusuf Yıldırım
Satın Alma Dairesi Başkanı Yakup Özmen.

TRT GENEL MÜDÜRLÜĞÜ İÇİN BAŞVURULAR ALINACAK

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, TRT Genel Müdürlüğü atamasıyla ilgili, "TRT yasasına göre TRT Genel Müdürlüğü için başvurular alınacak.15 günlük süreden sonra da bu başvurular RTÜK tarafından değerlendirilerek hükümete gönderilecek." dedi.

Diğer MEDYA haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.