Türkiye Basın Birliği'nden Kurban Bayramı mesajı

Türkiye Basın Birliği'nden Kurban Bayramı mesajı
Türkiye Basın Birliği Genel Başkanı Yıldıray D. Barak "Kurban Bayramı vesilesiyle, ülkemizde ve dünyanın dört bir yanında barış için edilen duaların kabul olmasını diliyor ve bu özlemi duyan bütün insanlara eşit kardeşlik mesajımızı iletiyoruz" açıklamasında bulundu.13.09.2016 19:32

TBB (Türkiye Basın Birliği) Genel Başkanı Barak, Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

"Bu Kurban Bayramı'nı, ülkemizdeki halkların barışa her zaman olduğundan daha fazla ihtiyaç duyduğu; insanlarımızın özgürlük, adalet ve eşitlik özlemini daha fazla hissettiği günlerden geçerken karşılıyoruz.

El ele verdiğimizde ülkemize hak ettiği ve özlemini duyduğu barışı, adaletin ve eşitliğin geleceğine olan inancımızla, halklarımızın ve tüm İslam aleminin Kurban Bayramı’nı en içten duygularımızla kutluyoruz. Düşmanlıkların, intikam duygularının yerini dostluk, dayanışma ve kucaklaşmanın almasını diliyoruz.

Çocukların ve gençlerin ölmediği, kadınların şiddetin hiçbir türüne maruz kalmadığı, katliamların yaşanmadığı, kimsenin yerinden yurdundan göç etmek zorunda bırakılmadığı, ırkçı ve insanlık düşmanı anlayışlara geçit verilmediği, halklar arasına nefret tohumlarının ekilmediği bir ülke ve bölge mücadelesini başarmak için bu Kurban Bayramı’nın umutlarımızı büyütmesini arzu ediyoruz.

Kurban Bayramı vesilesiyle, ülkemizde ve dünyanın dört bir yanında barış için edilen duaların kabul olmasını diliyor ve bu özlemi duyan bütün insanlara eşit kardeşlik mesajımızı iletiyoruz.

Bir inançlar ve halklar bahçesi olan ülkemizin ateş değil barış çemberi olması dileğiyle, Suriye’de süren savaşta her gün canını yitiren, işgallere ve saldırılara karşı mücadele eden, direnen insanları unutmuyor, mazlum halklarla dayanışmamızı bu bayramda da büyütüyoruz.

Dileğimiz ve mücadelemiz, bayramların özü olan dayanışma ruhunun hayatın tüm alanlarına hakim kılınması içindir.

Diğer MEDYA haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.