Yazar Taki Akkuş’a TBB’DEN ödül

Yazar Taki Akkuş’a TBB’DEN ödül
Türkiye Basın Birliği (TBB) tarafından düzenlenen 2.TBB Yılın En İyileri Ödülleri Şişli Kent Kültür Merkezinde düzenlenen törenle sahiplerini buldu. Yılın En Başarılı Yazarı” ödülüne yazar Taki Akkuş Seçildi.07.03.2018 18:17


İkincisi gerçekleşen TBB Yılın En İyileri Ödülleri törenine siyasetçi, yazar, gazeteci, sinemacı, STK temsilcileri ve işadamları gibi kategorilerden seçilmiş kişilere ödülleri takdim edildi.

Çok sayıda kişi, kurum ve kuruluşun aday olarak yarıştığı ankette “Yılın En Başarılı İşadamı ve İşkadını”, “Yılın En Başarılı Sinemacısı”, “Yılın En Başarılı Politikacısı” ,“Yılın En Başarılı Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcisi ” ,“Yılın En Başarılı Dizi Oyuncusu” gibi toplamda 21 farklı kategoride 125 adayın yarıştığı oylama sonucunda “Yılın En Başarılı Yazarı” ödülüne yazar Taki Akkuş layık görüldü.


Taki Akkuş kimdir?

1957 Sivas doğumlu Taki Akkuş uzun süre Sivas’ta öğretmenlik yaptı.Edebiyat yaşamına öğrencilik yıllarında başladı. 1985 yılında 4 Eylül yayınlarını kurdu. Eylül Sanat ve Edebiyat dergisini çıkarttı ve yönetti.Türkiye’de ilk kez dil, sanat, edebiyat, felsefe, toplumbilim ve halkbilim içerikli bir ortak kitabın basımını gerçekleştirdi.

1986 ‘da Toplumsal Bilimler ve Felsefe İçin (IMPETUS) Adlı Türkçe İngilizce yapıtı Ankara Orta Doğu üniversitesi Öğrenci ve öğretim görevlilerince çıkarttı.

Kitapları Sarissa yayınları tarafından toplu olarak yayınlanan yazarın çok sayıda çocuk kitabı da bulunmaktadır.


Diğer MEDYA haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.