Yüksek Kan Şekerini Önlemenin Yolları!

Yüksek Kan Şekerini Önlemenin Yolları!
Şeker hastalığının başlangıcı olarak bilinen kan şekeri oynamaları sağlığımızı kötü anlamda etkilemektedir. Kan şekerinin yükselmesini önlemek amacıyla uygulamanız gereken yöntemleri sıraladık.07.07.2017 13:28

Şeker hastalığı insanların sağlığına zarar veren ve onları beslenme konusunda kısıtlayan bir hastalık olmakla beraber bu hastalığa yakalanmadan önce bazı belirtilerle de karşımıza çıkmaktadır. Özellikle bunu önleyebilmek çoğu zaman besinlerle mümkün olsa da bazı besinler sayesinde de bu rahatsızlık tetiklenebiliyor.

Şeker hastalığınız olmasa dahi yüksek kan şekeriniz olabilir. Çoğu kişi sadece şeker hastalarının kan şekeri düzeylerinin yüksek olduğunu düşünüyor. Ancak öyle değil. Şeker hastalığınız olmasa dahi yüksek kan şekerine maruz kalabilir, sinirlere, kan damarlarına ve organlara neden olan zararı fark etmeyebilir. Bu tür komplikasyonları önleyebilmek için kan şekeri düzeyinin arttığını gösteren belirtileri yazdık.

Sürekli devam eden açlık durumları.

Sürekli olarak artan yorgunluk hissi.

Sık sık idrara çıkma isteği.

Ağda oluşan aşırı kuruluk durumu.

Kilo kaybına uğramak.

Bulanık ve flu görme.

Yaraların oldukça geç iyileşmesi.

Bu gibi belirtilere sahipseniz kan şekeriniz stabil olmamakla birlikte ileride oluşacak diyabet hastalığının da en önemli belirtileri olabilir. Bunu önleyebilmek amacıyla bu belirtileri far ettikten sonra bir uzman doktordan yardım alınması gerekmektedir.

Diğer SAĞLIK haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.