Bülent Koşmaz Sağlık ve Sosyal Eğitim Vakfı

Bülent Koşmaz Sağlık ve Sosyal Eğitim Vakfı
Bülent Koşmaz Sağlık ve Sosyal Eğitim Vakfı 10.10.2017 tarihinden bu yana faaliyet gösteren yerel bir vakıftır. Kısa adı BÜKSEV olan vakfımızın ana amacı, hasta- hasta yakınlarına ve tıp alanında eğitim gören öğrencilere destek vermek ve topluma yönelik sosyal eğitim alanında çalışmalar yapmaktır.13.01.2020 14:43

Bülent Koşmaz Sağlık ve Sosyal Eğitim Vakfı 10.10.2017 tarihinden bu yana faaliyet gösteren yerel bir vakıftır. Kısa adı BÜKSEV olan vakfımızın ana amacı, hasta- hasta yakınlarına ve tıp alanında eğitim gören öğrencilere destek vermek ve topluma yönelik sosyal eğitim  alanında çalışmalar yapmaktır.
 
Manisa CBÜ Hafsa Sultan Hastanesi Başhekimliği ile Vakfımız arasında imzalanan ortak çalışma protokolü kapsamında , hastane sosyal hizmetler birimi ile hastalara destek çalışmaları sürdürülmektedir.


Vakfımız tarafından  çocuk-yetişkin kanser hasta ve yakınlarına ulaşım, konaklama, gıda, giyim, oyuncak ve benzeri destekler verilmektedir. Yaptığımız organizasyonlar kapsamında hastanede ve hastane dışında tedavisi süren hastalara medikal malzeme yardımları yapılmakta olup, çocuk hastalarımıza hayallerindeki oyuncaklar ve kıyafetler armağan edilmektedir. Maddi yetersizlik içinde olan bir çok aileye düzenli olarak gıda yardımları yapılmaktadır.

Bugüne kadar maddi durumu yetersiz hastalarımıza ve ailelerine 200 adet alışveriş çeki  verilmiş ve düzenli olarak her ay verilmeye devam edilmektedir.
 
Tedavi için ilçelerden veya şehir dışından gelen hastaların ulaşım desteği karşılanmakta olup, radyoterapi tedavisi ya da uzun süreli tedaviler gören hastaların sosyal konumuna uygun otellerde konaklamaları sağlanmaktadır. Bugüne kadar toplamda yaklaşık 600 gecelik konaklama imkanı sağlanmıştır. Bu kapsamda Manisa Huzurevi Vakfı ile ortak çalışma protokolü yapılmış, durumu uygun hastalara burada konaklama imkanı verilmektedir. Yardım yapılan ailelerin gelir ve sosyal durumları vakfımız tarafından titizlikle incelenmektedir. Gönüllülerimiz ve bağışçılarımızdan elde edilen şartlı bağışlar doğrultusunda CBÜ Hafsa Sultan Hastanesi Yeni Doğan Birimi’ne “fototerapi cihazı” ve bir hastamıza “akülü tekerlekli sandalye” bağışlanmıştır.BÜKSEV’in ana amaçlarından bir diğeri de öğrenci burslarıdır. Öncelik CBÜ Tıp Fakültesi, CBÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi, Bülent Koşmaz Fen Lisesi öğrencileri olmak üzere, yurdun farklı yerlerinde sağlık alanında eğitim gören başarılı öğrencilere düzenli olarak burs sağlanmaktadır. Bugüne kadar 54 öğrenciye burs verilmiş ve verilmeye devam edilmektedir. Vakfımız üye ve gönüllüleri tüm bu öğrencilerle sürekli iletişim halinde olup, farklı ihtiyaçlarına da mümkün olduğunca destek vermeye çalışmaktadır.

BÜKSEV’in en büyük hedefi olan “Hasta Konuk Evi Projesi” sürekli olarak gündemimizde olup; projeyle ilgili gerekli araştırmalar vakfımız bünyesinde bir komite tarafından yapılmaktadır. Sosyal Eğitim konusunda da planlama aşamasında olan bir çok proje bulunmaktadır.


 
Bugünlerde başlamış olduğumuz “ÇORBADA SENİN DE TUZUN OLSUN…” projemiz gönüllülerimizden, Manisa’lı  hemşerilerimizden , hatta tüm Ege bölgesinden yoğun ilgi görmüş; haftada bir gün yapılması planlanan çorba dağıtımı haftada iki güne çıkarılmıştır. Bu proje kapsamında haftada iki gün (Salı ve Perşembe günleri) CBÜ Hafsa Sultan Hastanesi bahçesinde sabah 07:00-08:00 saatleri arasında hasta ve hasta yakınlarına sıcak çorba ikramı yapılmaktadır.
 
Bize güven duyan değerli bağışçılarımızın yaptığı düzenli bağışlar ve gönüllülerimizle birlikte yaptığımız kermeslerden, atölye çalışmalarından elde edilen gelirler ile çalışmalarımızı yürütmekteyiz. Yapılan çalışmalar aktif olan 100 gönüllümüz tarafından desteklenmektedir. Elde edilen tüm gelirler BÜKSEV’in amacı doğrultusunda ve büyük bir titizlikle kullanılmaktadır. Bu kapsamda BÜKSEV “Bağışçı Hakları Beyannamesi” imzalamıştır. Vakfımızın genel giderleri (kira, kırtasiye, telefon, elektrik, su ) Bülent Koşmaz’ın ailesi tarafından karşılanmaktadır.

İki yıldır devam eden çalışmalarımız her yıl katlanarak devam ediyor, gönüllü ve bağışçı sayımız her geçen gün artıyor ve BÜKSEV ailesi olarak yapılan bu huzur dolu desteklerle daha çok yüreğe dokunuyoruz.

Bize güven duyan tüm destekçi ve gönüllülerimize teşekkür ediyoruz.


Bülent Koşmaz Sağlık ve Eğitim Vakfı
Mütevelli Heyet ve Yönetim Kurulu Başkanı
Saaded Koşmaz


Diğer SAĞLIK haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.