Canan Karatay'a meslekten men..!

Canan Karatay'a meslekten men..!
Grip aşısının içinde alüminyum olduğu için tehlikeli olduğuna dair açıklama yapan Prof. Canan Karatay hakkında ikinci kez soruşturma başlatıyor. 30.12.2017 15:11

Enfeksiyon Hastalıkları Derneği Başkanı Prof. Mehmet Ceyhan, İç Hastalıkları ve Kardiyoloji Profesörü Canan Karatay’ı İstanbul Tabip Odasına şikâyet etti. Karatay’ın grip aşılarının tehlikeli olduğuna dair sözleri nedeniyle yapılan şikâyetin incelenmesi sonucunda, 3 ila 6 aya uzanan süreyle meslekten men cezası verilebilecek. 
Karatay’a daha önce gebelikte şeker yüklemenin zararlı olduğuna ilişkin açıklamaları nedeniyle 15 gün meslekten men cezası veren İstanbul Tabip Odası, şimdi de “Grip aşılarının içinde alüminyum var, bu ileride Alzheimer tehlikesini ortaya çıkarır” sözleri üzerine soruşturma başlatıyor. Karatay’a meslektaşları, bu sözlerinin hastalık oranlarında artışa neden olduğu iddiasıyla tepki gösterdi. 

AŞI REDDİ BİR YILDA 10 BİNİN ÜZERİNE ÇIKTI
Enfeksiyon Hastalıkları Derneği Başkanı Ceyhan, “Bilimsel anlamda yanlış ifadeler bazı insanların ölümüne veya sakat kalmasına neden olacak. Aşı reddi bir yılda 10 binin üzerine çıktı” diyerek Karatay Hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunmuştu.

ENDİŞELENDİREN AÇIKLAMA
Canan Karatay'ın açıklamalarının salgınlara neden olabileceğini söyleyen Ceyhan, “İlinizde görev yapan Prof. Dr. Canan Karatay söylemleriyle halkı aşı yaptırmamaya yönlendirmiştir. Kendisine kullandığı ifadelerin yanlış olduğu belgelerle bildirilmesine ve söylemlerinin halk sağlığı açısından tehlikeli olduğunun hatırlatılmasına rağmen Karatay, aynı ifadeleri kullanmaya devam etmektedir. Kendisinin daha önce ceza almasına neden olan diyabetli annelerle ilgili söylemlerinin yanında bu kullandığı ifadeler, ortaya çıkabilecek sonuçların büyüklüğü, etkileyeceği kişi sayısı, maliyeti ve salgın oluşturma riski nedeniyle çok daha büyüktür" dedi.

Diğer SAĞLIK haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.