Cildinizi yenileme zamanı ! (Osman Kalan)

Cildinizi yenileme zamanı ! (Osman Kalan)
Yaz aylarının sonuna yaklaştığımız bugünlerde cildimizde güneşin olumsuz etkilerini, kırışıklık ve lekeleri görmeye başlarız. Ancak keyfimizi kaçıran bu sorunlardan kurtulmak çok da zor değil...18.05.2017 16:34

İçten nemlendirin

Güneş ve deniz sonrası cildin kaybettiği su ve nem yerine konulmalı. Cilde mineral içeriği yüksek tonikler ve nemlendiriciler uygulanmalı. Dıştan uyguladığınız kremler cildin üst tabakasına etki eder. Ancak cildin asıl canlılığını sağlayan alt deridir. Bu temel tabakanın kalınlığı ve nemi yaşla birlikte azalır. Enjeksiyon yoluyla derinin alt tabakasına ulaşarak deriyi canlandırmak gerekir. Mezolifting, yüzü canlandırmada en etkili yöntemlerdendir. A, C, E gibi vitaminler, antioksidan maddeler, mineraller, aminoasitler ve hyalüronik asit gibi maddeleri bir karışım haline getirilerek derinin alt tabakalarına enjekte edilir.

Oksijenle canlandırın

Yaz mevsiminin yarattığı mat, solgun, kuru ve lekeli görüntü oksijenli mekanik peeling ile ortadan kaldırılabilir. Sistem; kalsiyum karbonat ve sitrik asit karışımından oluşan, efervesan tablete benzer bir başlıkla çalışır. Cilde jel şeklinde zengin bir karışım sürüldükten sonra başlık bu jel üzerinde yavaşça gezdirilir. Sonrasında jel hafifçe köpürmeye başlar çünkü jelin ve başlığın bir araya gelmesi deri yüzeyinde karbondioksit oluşumunu başlatır. Cildimiz de deri yüzeyinde artan bu karbondioksit miktarını dengelemek için yüzeysel kan dolaşımındaki oksijen miktarını artırır. Artan oksijenle birlikte cilt arınır, temizlenir ve kendisine verilecek bütün yararlı ‘besinleri' almaya hazır hale gelir. Bu sistem yüz, boyun ve dekolte bölgesinde hatta vücutta da uygulanabiliyor. Oksijeni dışarıdan uygulamaya çalışmak yerine içerden cilde akışını sağlamak ciltte eşine az rastlanır bir ferahlık ve arınmanın yanı sıra birçok ek fayda sunar.

Kırışıklık ve lekelerden kurtulun

Güneşe bakarken artan ifade kırışıklıkları için botoks yaptırmak, mevcut kırışıklıkları iyileştirir ve kırışıklıklar ciddi hasara yol açmadan önlenmiş olur. Özellikle ileri yaşlarda deri altı dokusunun azalmasına paralel olarak yaşlılık bulguları belirgin hale gelir. Kışa girmeden mezoterapi, dolgu enjeksiyonları, antioksidan maskeler uygulamak, hırpalanmış cildin toparlanmasını sağlar. Son zamanlarda başarıyla ve sıklıkla uyguladığımız kök hücre tedavisi de yazın kuruyan, yıpranan, lekelenen cildimizi tedavi ettiği gibi daha genç bir cilde sahip olmamıza da yardımcı olur.

Sigara, alkol, yorgunluk, uykusuzluk vb. gibi etkenler yüz renginin matlığına ve cansız bir görüntünün oluşmasına sebebiyet verirler. Uygulanan oskahiatsu masajı ile ciltte biriken toksik maddeler ve ölü dokular dışarıya atılarak yüz renginin açılmasına, ciltte doğal ipeksi bir dokunuş ve canlı görünüm kazanmasına yardımcı olur.

OSMAN KALAN-OSKASHİATSU UZMANI

http://www.oskashiatsu.com/index.php/masaj-cesitleri/

Diğer SAĞLIK haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.