Kahve Tiryakilerine Uzmanlardan Kötü Haber!

Kahve Tiryakilerine Uzmanlardan Kötü Haber!
Uzmanlar, herkesin severek içtiği kahve hakkında çarpıcı uyarılarda bulundu.07.08.2017 15:19

Uzmanlar, herkesin severek tükettiği kahve hakkında çarpıcı uyarılarda bulundu. İşte aşırı kahve tüketiminin zararları...

Günde dört veya beş bardak kahve içenler üzerinde, Edinburgh Üniversitesinin yaptığı araştırmalarda kandaki basınç, yani tansiyon hızla yükseldi. Yapılan testlerde ise, yüksek miktarda kahve tüketiminin tansiyonu hızla yükselttiği izlendi.

Kahve, ülser gibi mide rahatsızlıklarına sebep olmasa da, bu hastalıkların varlığında kötüleşmesini etkiliyor. Kahve, midenin asit salgılamasını uyarıyor.

Uzmanların bir kısmı kahvenin vücutta sıvı kaybına neden olduğunu savunurken, bir kısmı da bu kaybın önemsiz derecede az olduğu görüşündeler.

Kahvenin içerisinde bulunan kafein, vücudun demir ve diğer besinleri emmesini önlüyor. Ayrıca, kalsiyumun idrar ile vücuttan atılmasına sebep oluyor. Bu da osteoporoz (kemik erimesi) riskini artırıyor.

Kafeinin doğurganlığı olumsuz yönde etkiliyor. Günde üç fincan veya daha fazla kahve içmek, kadının doğurganlık oranını azaltıyor. Çünkü aşırı miktarda kafein tüketimi yumurtlamayı olumsuz olarak etkiliyor.

 

 

 

Diğer SAĞLIK haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.