Meleklerin Meyvesi Olarak Bilinen Papaya'nın Faydaları

Meleklerin Meyvesi Olarak Bilinen Papaya'nın Faydaları
Papaya tropikal iklimde yetişen en faydalı ve lezzetli meyvelerin arasında yer alıyor. Özellikle zayıflamaya oldukça faydaları olan bu besininin sağlığımıza olan yararlarını sizlerle paylaştık.10.07.2017 16:22


Vücudumuzda arındırıcı ve gaz giderici özelliği bulunan papaya meyvesi tropikal bölgelerde meleklerin meyvesi adıyla anılmaktadır. İsminin de hakkını veren bu meyve felç olma riskini de en aza indirmektedir. Böbrek hastalıklarının da bitkisel şifa kaynağı olarak bilinen papaya meyvesi oldukça etkili bir detoks besini olarak da karşımıza çıkmaktadır.

İçerisinde bulunan A ve C vitaminleri sayesinde bağışıklık sistemini kuvvetlendirir. İnme ve ani felçlerin en önemli sebebi kolesterol oksidasyonudur. Oksizide olan kolesterol, kan damarlarında birikmeye başlar.

Bu birikme zamanla beyne giden kan akımını zayıflatır ve felce neden olur. Papaya ise zengin antioksidan içeriğiyle ooksidasyonu engeller. Karaciğer temizlenmesine ve bağırsakları parazitlerden kurtarmaya yardımcı olur.

Kanser riskini de ortadan kaldıran bu meyve sindiriminin kolay olmasının yanı sıra yenenlerin sindirilmesine de yardımcı olarak soda görevi görür.

Yüksek miktarda enerji veren papaya, hamileler ve emziren bayanlar için ideal bir enerji kaynağıdır. Özellikle spordan önce tüketilen bu meyvenin yağ yakma özelliği sayesinde istenmeyen kilolarınızdan kolayca kurtulmanız mümkün olabilmektedir.

Diğer SAĞLIK haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.