Migren Tedavisinde Alternatif Yollar (Osman Kalan)

Migren Tedavisinde Alternatif Yollar (Osman Kalan)
Migren lokal baş ağrıları olarak bilinen ve ilaçla tedavi edilebilen bir hastalıktır. Ancak ilaçların iyi yanları olduğu gibi kötü yanları da vardır. Bu nedenle migren tedavisi denildiğinde sadece ilaçlı tedavi anlaşılmamalıdır. Akupunktur yolu ile de migren tedavi edilebilir.29.05.2017 00:00

Bu geleneksel Çin uygulamasında, bir uzman bedeninizdeki belirli noktalara küçük iğneler batırır. Bu alanda yapılan uygulamalı çalışmalar, migren ağrısını hafifletebileceğini ve baş ağrılarının sayısını azaltabileceğini göstermektedir. Bu arada diğer tedavilerinize devam etmelisiniz. Vücudunuz ağrıya tepki verir bu tepki genel olarak, daha hızlı bir kalp atış hızı, gergin kaslar veya soğuk eller gibi fiziksel değişimlerle kendini gösterir.

Masaj yöntemi ile de migren engellenebilir. Derinlemesine incelenmemiş olsa da, masaj, bazı insanlardaki baş ağrısını azaltabilir, en azından yakın zamanda yapılan araştırmalar bunu  gösteriyor.

Baş bölgesine uygulanan shiatsu zihin yorgunluğunun, baş ağrısının, migrenin ve en önemlisi de uykusuzluğun iyileştirilmesinde etkilidir.

Bunun yanısıra beyindeki kan dolaşımını ve hafızayı güçlendirmede, hafıza bozukluklarını önlemede, zihindeki durgunluğun iyileştirilmesinde yardımcı bir uygulamadır.

OSMAN KALAN-OSKASHİATSU UZMANI

http://www.oskashiatsu.com/index.php/masaj-cesitleri/
rnrn

Diğer SAĞLIK haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.