Sicili kabarık olan Dr. Ömer Coşkun hayatını kaybetti

Sicili kabarık olan Dr. Ömer Coşkun hayatını kaybetti
Televizyondan sattığı bitkisel karışımlarla tanınan doktor Ömer Coşkun böbrek yetmezliği nedeniyle hayatını kaybetti. Tedavi etmeye çalıştığı kişiler kadar tepkiler de alan ve son olarak Arzu Ayşe Bağrıaçık'ın ölümünden sorumlu tutulan Ömer Çoşkun, Amerika'da kanser tedavisi de görüyordu28.02.2017 14:46

Yaptığı bitkisel karışımlarla ekranların tartışılan ismi olan Doktor Ömer Coşkun, dün gece tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Coşkun'un Amerika'da kanser tedavisi gördüğü, Türkiye'ye döndüğünde böbrek rahatsızlığı nedeniyle hastaneye yattığı belirtiliyor.

Hastaları tedavi etmek için hazırladığı ilaçları piyasaya süren Doktor Coşkun'un doçentliği yabancı dil evraklarında sahtecilik gerekçesiyle elinden alınmıştı. Coşkun, Adana Tabib Odası'ndan ceza alarak istifa etmişti

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı daha önce kamuoyunda "Dr. Ömer Coşkun ürünleri" olarak bilinen ve takviye edici gıda niteliğindeki ürünler olmasına rağmen ilaç gibi tanıtılan ürünlerin, çeşitli mecralarda yayınlanan reklamlarına sekreteryası Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından yürütülen Reklam Kurulunca hassasiyetle incelendiğini bildirmişti.

Ömer Coşkun'un sicili kabarıktı. Coşkun’un tedavi sırasında meslekten men edildiği, doçentlik sınavında sahtecilik yaptığı ve defalarca ceza aldığı ortaya çıkmıştı.
Arzu Ayşe Bağrıaçık henüz 12 yaşında hayatını kaybetti. Baş ağrıları nedeniyle gittiği tıp merkezinde önce migren teşhisi konuldu.

7 ay süren tedaviye rağmen iyileşmedi. Doğum gününde fenalık geçirdi ve hastaneye kaldırıldı. Beyninde kötü huylu tümör belirlendi. Tedaviye rağmen gittikçe ağırlaştı. Babası son bir ümitle kızını bitkilerle şifa dağıttığını iddia eden Dr. Ömer Coşkun’a teslim etti.

Ancak, Arzu aldığı bitkisel karışımların ardından kusmaya başladı. Coşkun, “Beynindeki tümörler akıyor” diye aileyi oyaladı. Arzu 27 Haziran’da hayatını kaybetti. Acılı baba, “Kızımın ölümünden doktor olduğunu söyleyen Ömer Coşkun sorumludur” dedi. Canlı yayında bir araya geldiği doktorun “Kızının ölümünden prim yapıyor” sözleri üzerine de kendini kaybedip Coşkun’u bir yumrukta yere serdi.

Ömer Coşkun, kanseri iyileştirdiğini öne sürdüğü bir takım otlarla hastaları ve ailelerini kandırarak para kazanıyordu. Adana Tabip Odası Başkanı Osman Küçükosmanoğlu, “Ömer Coşkun, maalesef yanlış bilgilendiren bir TV programı yayınından sonra halk arasında çok güven sağladı.

Siyah çay, çörek otu ve birkaç başka bitkiyle hazırladığı paketleri 600 liraya satıyor. Normal çerçilerde 20-30 liraya satılan otlar bunlar. Her hastaya aynı ilacı veriyor” dedi. Adana Valiliği de Coşkun’un faaliyetlerini takibe aldı. Şifalı bitki sattığı, “Coşkun Market” valilik kararıyla bir süre kapatıldı.

Diğer SAĞLIK haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.