50 tane Afrin'i bir askerimin hayatına feda ederim

50 tane Afrin'i bir askerimin hayatına feda ederim
CHP Başkanı Kılıçdaroğlu, Afrin Harekatı nedeniyle partilerine yönelik tepkilere yanıt verdi.22.03.2018 13:49

Afrin merkezinde yaşanacak çatışmalarla ilgili endişelerini dile getirdiklerini belirten CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Çünkü kendi insanımın burnunun kanamasını istemem. 50 tane Afrin'i bir askerimin hayatına feda ederim" dedi.

Cumhurbaşkanı adayı ile ilgili soruyu da yanıtlayan Kılıçdaroğlu, cumhurbaşkanı adayı için kafalarında birden fazla isim olduğunu söyledi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CNN Türk’te Şirin Payzın’ın programına katıldı.

“CHP, Afrin’e girilmesin demişti” şeklindeki tepkiler sorulan Kemal Kılıçdaroğlu, başından beri Zeytin Dalı Harekatı’nı desteklediklerini söyledi. Başbakan Binali Yıldırım’la düzenledikleri basın toplantısında harekata destek verdiklerini açıkladıkları hatırlatan Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti:

“Zaten sınırötesi operasyonlar için tezkereye evet oyu kullanmıştık. Afrin merkezinde yaklaşık 100 bin kişi yaşıyor, Afrin merkezine girerseniz kim sivil kim terörist ayıramazsınız, dolayısıyla orduya yönelik pek çok uluslararası saldırılar olabilir dikkatli olmak lazım. Söylediğimiz budur.

Hendek operasyonları 265 gün sürdü, 3 bin 583 terörist etkisiz hale getirildi, 355 güvenlik görevlisi 285 de sivil hayatını kaybetti. Biz hiçbir askerimizin burnunun kanamasını istemeyiz. Eğer YPG çekilmeyip şehiriçi çatışmalar olsaydı, pek sorunla karşılaşacaktık. Bu konuda endişemizi dile getirdik. Çünkü ben kendi insanımın burnunun kanamasını istemem. 50 tane Afrin’i bir askerimin hayatına feda ederim. Benim insanım niye şehit olsun? Üstelik ben orayı almaya gitmiyorum, bir süre sonra zaten geleceğim. Benim olmayan topraklar için keşke hiç şehit vermeden bunları sağlasak.”

KAFAMIZDA BİRKAÇ ADAY VAR


Cumhurbaşkanlığı seçimine epey zamanımız var. Çıkaracağımız aday bizim seçmen adayımız dışından da oy alması lazım, güven sağlaması lazım. Cumhurbaşkanı adayı parti meclisinde görüşeceğiz. Yıpranmamış kişiler arasından seçilmesi lazım. Kafamızda birden fazla isim var.

Diğer POLİTİKA haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.