Bayrampaşa CHP, Özel ile ümitlendi

Bayrampaşa CHP, Özel ile ümitlendi
Adalet Partisi'nin yerel seçimlerde CHP'ye destek verme kararından sonra, AP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Kıvanç Özel; İstanbul- Bayrampaşa'da aday adayı oldu.14.11.2018 12:42

Yerel seçimlerde ittifak arayışları sürerken Adalet Partisi CHP’yi destekleme kararı aldı.Üç dönemdir Bayrampaşa'da Belediye Başkanlığını kaybeden CHP, merkez sağ oylarını ve  çokca kararsız oyu CHP sandıklarına toplayacağı bekleniyor.

GENEL BAŞKAN YARDIMCISI ÖZEL CHP’DEN ADAY

Kısa bir süre içinde CHP örgütünün ve Bayrampaşalıların sempatisini kazandığı gözlenen Özel aday Mehmet Kıvanç Özel Adaleti ve demokrasiyi siar edilmiş olan Türkiye'nin Birleştirici Gücü CHP'nin çatısı altında bayrağını  Bayrampaşa'da dalgalandıracağını açıkladı.

ADALET PARTİSİ CHP’Yİ  ‘’ÖNŞARTSIZ’’ DESTEKLEYECEK

CHP Bayrampaşa Belediye Başkanı aday adayı Özel; çok iddialı olduğunu belirtip, '' Beni yakınen tanıyanlar biliyor ki tuttuğumu kopartırım. Şu an tek amacım seçimleri farkla kazanıp, İstanbul'a CHP'li bir belediye daha kazandırmak'' dedi.

Özel’in CHP’den adaylık müracaatının Adalet Partisi’nin CHP’yi yerel seçimlerde destekleyeceğinin en önemli delili olarak gösteriliyor.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun tabanda ittifak yapılacağını açıklamasının ardından Adalet Partisi’nin CHP’yi “önşartsız” destekleyeceği açıklanmıştı.

BAYRAMPAŞA’YA “ÖZEL” ADAY

Pazar günü aday adaylığı başvurusu için CHP Bayrampaşa İlçe Başkanlığına çok büyük bir kalabalıkla gelen Özel, iddiasını duğrular nitelikte olduğu ve  bu kalabalık katılımın Bayrampaşa CHP örgütünde ise umut oluşturduğu gözlendi.

Siyasi hayatını Doğru Yol Partisi ve Adalet Partisi ekseninde geçiren Mehmet Kıvanç Özel, Bayrampaşa’nın yakından tanıdığı isimlerden. Geçmişte Bayrampaşa Spor Kulübü’nün as başkanlığını yapmış, Bayrampaşa’da iş yerleri bulunan bir iş adamı.

İTTİFAK ŞART

CHP’nin AKP’nin elinde bulunan Bayrampaşa Belediyesi’ni kazanmak için aradaki farkı kapatması gerekiyor. Bu anlamda Milliyetçi muhafazakar seçmene de yakın olan, demokrat kimliğiyle bilinen Mehmet Kıvanç Özel ile 2019 Mart ayında gerçekleşecek olan yerel seçimlerde Bayrampaşa’da CHP’nin bu sefer hedefine ulaşması mümkün gözüküyor.

ÖZEL,  BAYRAMPAŞA'DA 10 KASIM ANMA ETKİNLİĞİNE KATILDI..

CHP İlçe Başkanlığının 10 Kasım 2018 de Bayrampaşa Yücel Çakmaklı Kültür Salonunda düzenlediği anma gecesine de katılan Mehmet Kıvanç Özel, CHP İstanbul il yöneticileri, ilçe yöneticileri ve Proğrama konuşmacı olarak katılan Eski CHP Milletvekili Dursun Çiçek ile istişare edip, birlikte Slayt gösterilerini izledi,şiir dinletisi ve Tayfun Bulut ve ekibinin 10 Kasım'ın anlamı ve önemi ile ilgili konserini dinledi.Diğer POLİTİKA haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.