BBP ittifaktan Cumhur İttifakından çekiliyor mu

BBP ittifaktan Cumhur İttifakından çekiliyor mu
BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, AKP listesinde kendisi dışındaki 17 BBP’liye seçilme olasılığı zayıf sıralardan yer verilmesinin partisinde liste krizine yol açtığı, bu nedenle ittifaktan çekilebilecekleri iddialarını yalanladı.24.05.2018 13:31

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, AKP listesinde kendisi dışındaki 17 BBP’liye seçilme olasılığı zayıf sıralardan yer verilmesinin partisinde liste krizine yol açtığı, bu nedenle ittifaktan çekilebilecekleri iddialarını yalanladı.

Destici, parti genel merkezinde düzenlediği haftalık basın toplantısında şunları söyledi:

“Çekilme diye bir şey yok. Bunu açık ve net bir şekilde ifade edeyim. Bizim 18 arkadaşımız AK Parti ile müşterek listede şu anda aday. Bu 18 arkadaşımız da yarın (bugün) aday tanıtım toplantısında olacaklar.

Bu karar benim tek başıma aldığım bir karar değil. Bu, bizim arkadaşlarımızla birlikte aldığımız ortak bir karar. Dolayısıyla biz bu ortak karardan mı çekileceğiz? Arkadaşlarımızın daha fazla beklenti içinde olması doğaldır. Diğer siyasi partilerde çekilenler, istifa edenler var. Listede yer verilmeyen koca koca profesörler var. Medya bunları konuşmuyor.”

AKP ve MHP'nin oluşturduğu Cumhur İttifakı'nda yer alan BBP, YSK'ya sunulan vekil listesinin ardından ittifaktan çekilmeyi gündemine aldığı basına yansımıştı. BBP'li bir genel merkez yöneticisi, "Bir tek Destici seçilecek yerde. Oyuna, satışa geldik" demişti.

Diğer POLİTİKA haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.