CHP'li Vekil Tanal “Bu millete müstehak”

CHP'li Vekil Tanal “Bu millete müstehak”
24 Haziran seçimleri sona erdi. Cumhurbaşkanlığı seçimini Erdoğan'ın kazanmasının ardından CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, sosyal medya hesabından tartışma yaratacak bir çıkış yaptı25.06.2018 21:31

24 Haziran seçimleri sona erdi. Cumhurbaşkanlığı seçimini Erdoğan'ın kazanmasının ardından CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, sosyal medya hesabından tartışma yaratacak bir çıkış yaptı.

Tanal, vatandaşların; turizm, tarım, Suriyeli sığınmacılar gibi şikayetlerinin olmasına rağmen Erdoğan'a oy vermelerini eleştirdi.

Tanal, kişisel Twitter hesabından, Erdoğan'a oy verenleri sert sözlerle eleştirirken, "Millete müstahaktır" ifadelerini kullandı.

Tanal şunları söyledi:

"1- Bugün fındık fiyatlarına ağlayan Giresun, Ordu'nun %65 oy veriyorsa, turizmin bitmesinden yakınan Antalya %43 oy veriyorsa, Suriyelilerden illallah eden Urfa, Antep, Kilis %51 oy veriyorsa, burda bir sorun var.....

2- Turizmin bitmesinden yakınan Antalya %43 oy veriyorsa, Suriyelilerden illallah eden Şanlıurfa, G.Antep ve Kilis %51 oy veriyorsa, şeker fabrikaları satıldığı için sitem eden Çorum, Yozgat ve Kırşehir açık ara birinci çıkartıyorsa Millete müstahaktır.

stanbul 3 köprünün garantili geçiş ücreti Şanlıurfalılarda ödüyor.Çoğu İstanbul’a hiç gelmemiş,Köprüyü kullanmıyor.Ancak köprü nedeniyle Akp en fazla oy veren il oluyor..."

İşte Tanal'ın o tweetleri:

Odatv

Diğer POLİTİKA haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.