Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Aramızdaki Fark Budur'

Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Aramızdaki Fark Budur'
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, BBC kanalında yayınlanan HARDtalk programına katılarak 'sözde adalet yürüyüşü'nü değerlendirdi.14.07.2017 13:07

İstanbul'da BBC kanalının HARDtalk programı kapsamında Zainab Badawi'ye özel bir mülakat vermiş olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhuriyet Halk Partisi'nin "sözde bir adalet yürüyüşü" gerçekleştirmiş olduğunu dile getirerek son mitingine de yalnızca 170 bin kişinin katılmış olduğunu dile getirdi.

“DIŞARIDAN GELENLER İLE BERABER 170 BİN KİŞİ”

İşte Recep Tayyip Erdoğan'ın sözlerinden önemli satırbaşları şöyle:

* Bu tamamı ile sözde bir adalet yürüyüşü olmaktadır. Ve bu sözde adalet yürüyüşünde ortalama olarak belli sonuçları vardır. Bunun ortalamasının bazı zamanlar 500 olmuş, bazı zamanlar 1000 olmuş, bazı zamanlar 1500 olmuş bunların sayısı bu. Bakın tüm bunların bu yürüyüşlerin zamanında hükümetimiz her türde güvenlik önlemini sağlamış oldu. Bu güvenliğin içerisinde bu yürüyüşü yapmış oldular. Ve gelip de en son topladıklarının mitingdeki kalabalık kaç oldu? Bakınız toplam olarak, İstanbul dışarısında otobüsler ile gelen beraber toplam 170 bin kişi.

“2 MİLYON İNSAN TOPLANDI”

* Bizim bir 7 Ağustos mitingi vardı. Ve bu mitingimize 2 milyon insan orada toplanmış oldu. Aramızda bulunan fark da budur. Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanı olarak, hükümetimiz, hükümet olarak bugüne dek kimsenin önünü kesmedi. Hiçbir bireyin demokratik haklarını engellememiştir.

Diğer POLİTİKA haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.