DYP 23 Haziran'da da ''İmamoğlu'' dedi

DYP 23 Haziran'da da ''İmamoğlu'' dedi
Doğru Yol Partisi, 23 Haziran'da yapılacak olan İstanbul seçimlerinde Ekrem İmamoğlu'nu destekleme kararı aldı. 25.05.2019 16:03

DYP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Kemal ABDULLAHOĞLU konuya ilişkin yaptığı basın açıklaması :

''31 Mart yerel seçimlerinde destek verdiğimiz ve İstanbul Büyük Şehir Belediye Başkanlığını kazanan Ekrem İMAMOĞLU'na bu süreçte büyük haksızlık yapıldığını düşünüyoruz.

31 Mart seçim sürecinin eşit ve adil koşullarda olmayan, devlet gücünün AKP' nin lehine orantısız kullanıldığı  bir ortamda geçtiğini , yüreği ve aklı mühürlü olmayan her vicdan sahibi vatandaş zaten kabul etmektedir.

Böylesine antidemokratik bir seçim sürecine rağmen akla, mantığa ve yasalara uygun olmayan bir biçimde gerçekleştirilen seçim iptali demokrasi tarihimize olumsuz bir gelişme olarak geçmiştir.


Daima ülke çıkarları ve doğrunun yanında olmayı temel ilke olarak benimseyen Doğru Yol Partisi yönetimi 23 Haziran İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinde Sayın Ekrem İMAMOĞLU'na bir kez daha destek vermenin ülke yararına milli bir görev olduğunu düşünmektedir'' dedi.

DYP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Kemal ABDULLAHOĞLU basın açıklamasını şöyle tamamladı :

''Bu kapsamda başta İstanbul olmak üzere DYP yönetimi ve teşkilatları 23 Haziran İstanbul Büyük Şehir Belediye başkanlığı seçimlerinde sayın Ekrem İMAMOĞLU na tam destek ve katkı verme kararı almış bulunmaktadır.

Diğer POLİTİKA haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.