DYP'den Kemal Kılıçdaroğlu Açıklaması

DYP'den Kemal Kılıçdaroğlu Açıklaması
DYP'den Kemal Kılıçdaroğlu Açıklaması Doğru Yol Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Kemal Abdullahoğlu, yaptığı açıklama ile Kemal Kılıçdaroğlu'na yapılan alçak saldırıyı kınadı.28.04.2019 17:28

Doğru Yol Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Kemal Abdullahoğlu, yaptığı yazılı açıklamada '' Kemal Kılıçdaroğlu'na yapılan saldırıyı şiddetle kınıyor ve protesto ediyoruz '' dedi.

Abdullahoğlu açıklamasına şöyle devam etti : ''Demokrasinin olmazsa olmazı partiler ve partilerin anayasada güvence altına alınmış siyasi faaliyetleri vede ifade özgürlüğüdür.

Demokrasi barış, hoşgörü ve karşılıklı hak hukuka saygılı olma temeli üzerine kuruludur ve bu konularda herhangi bir ödün söz konusu bile edilemez.

Hangi koşulda olursa olsun şiddet ve insan yaşamına kastedilmesinin demokrasilerde kesinlikle yeri yoktur ve asla olmamalıdır da.''

Abdullahoğlu açıklamasını İngiltere'den bir örnekle sürdürdü:

''Demokrasinin beşiği ve en iyi uygulandığı bilinen İngiltere ' de ana muhalefet partisi ve liderinin önemi öylesine yaşamsaldır ki ana muhalefet partisi ve liderinden söz edilirken ;'' İngiltere Kraliçesinin koruması altında olan parti ve lideri '' tanımı gelenekseldir .. Yani ana muhalefet partisi ve lideri mevcut ülke yönetimine tek alternatif konumunda olduğu için özel bir öneme sahip olup adeta manevi bir şemsiye ile koruma altında tutulur.''

O halde nasıl olur da demokrasinin olduğu kabul edilen Türkiye ' de ana muhalefet partisi lideri, üstelik de ülkenin başkentinde böylesine toplu saldırı ve linç girişimine maruz kalabilir ?

Bu gelişme , ülkeyi on yedi yıldır büyük yanlış ve hatalarla yöneten AKP için belki de en büyük ayıplardan biri olmuştur. Bir de olayı mazur göstermeye yönelik traji komik açıklamalar AKP nin demokrasi algı ve yorumunun hiç de samimi olmadığını bir kez daha göstermiş bulunmaktadır.

Ana muhalefet liderini bile ülke başkentinde koruyamayan , bir geçmis olsun telefonunu bile gereksiz bulan AKP yönetiminin bu aşamadan sonra bu ülke için savunabileceği tek sav ve ülkeye verebileceği olumlu bir katkı kalmamıştır .

Doğru Yol Partisi olarak normal demokrasilerde asla olmaması gereken bu saldırıyı şiddetle kınıyor ve protesto ediyor , Sayın Kılıçdaroğlu' na geçmiş olsun'' diyoruz .

Diğer POLİTİKA haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.