İBB'deki onuşması alkışlandı ama... AKP'li başkanın arşivi başını yakacak

İBB'deki onuşması alkışlandı ama... AKP'li başkanın arşivi başını yakacak
AKP Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu'nun arşivinden Fethullah Gülen'e övgüler düzdüğü ortaya çıktı.23.04.2019 18:04

Yeni dönemin ilk İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclis Toplantısı Ekrem İmamoğlu yönetiminde dün gerçekleşti.

AKP Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu ise bir konuşma yaparken, Ekrem İmamoğlu'na yüklenmişti. Göksu'nun konuşmasında 15 Temmuz vurgusu dikkat çekmişti.

AKP'li Göksu, İBB Meclis Konuşmasında, "Bugün İBB Meclisi altında çalışma yapabiliyorsak bunu 15 Temmuz gecesi bu bina önünde ve Türkiye genelinde şehit olan vatandaşlarımıza borçluyuz" ifadelerini kullanmıştı.

ARŞİVİNDEN NE ÇIKTI

Peki...

AKP Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu'nun arşivinden ne çıktı?


AKP'li Göksu'nun, FETÖ lideri Fethullah Gülen'e övgüler düzdüğü ortaya çıktı.

Göksu'nun 2013 yılında; "Fethullah Hoca kimimize göre cemaat kimimize göre hizmet,kimimize göre ne olursa olsun o hepimizin gönül sultanı, Esenler’de konuk ederek hem şehrimizin sokağını hem de şehrimizin meydanını bereketlendirdiğini düşünüyoruz" ifadelerini kullandığı görüldü.

Tevfik Göksu Gülen için, “Hocaefendi, sadece Anadolu'yu değil, yeryüzünü mayalayan gönül sultanıdır” ifadelerini kullanıyor.

Tevfik Göksu'nun ayrıca, 2013 yılında kişisel Twitter hesabından Gezi Direnişi'ni kötülerken, Gülen'i övdüğü de fark edildi. AKP'li Göksu'nun, "ABD'de Hocaefendinin evinin önünde eylem yapmak isteyen 'Geziciler' arabalarından bile inememişler. Hani derdiniz parktı" yazdığı fark edildi.

İşte dün İBB kürsüsünde 15 Temmuz şehitlerini anan AKP'li Göksu'nun, geçmişte Gülen övgüsü:
KAYNAK  : ODATV

Diğer POLİTİKA haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.