Ordu Valisi Seddar Yavuz fena yakalandı

Ordu Valisi Seddar Yavuz fena yakalandı
CHP'li Adıgüzel, son dönemde ismi çokça tartışılan Ordu Valisi Seddar Yavuz’la ilgili İçişleri Bakanlığı’nın yanıtlaması istemiyle dikkat çeken bir soru önergesi verdi.21.06.2019 00:50

CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, son dönemde ismi çokça tartışılan Ordu Valisi Seddar Yavuz’la ilgili İçişleri Bakanlığı’nın yanıtlaması istemiyle dikkat çeken bir soru önergesi verdi. CHP’li vekil Adıgüzel, Ordu Valisinin konutunda aşçı olarak çalıştırılan kişinin özel bir inşaat firmasında kayıtlı olduğunu ifade etti.  Valilik konutunda çalışan aşçının sigortasının ve maaşının özel firma tarafından karşılandığını belirten Mustafa Adıgüzel, bu inşaat firmasının Ordu Valiliğinden ihale alan firmalardan biri olduğuna dikkat çekti.

Ayrıca, Ordu Devlet Hastanesi’nde görevlendirilmek üzere İŞKUR’dan alınan 11 personelin valilik konutu ve makamında temizlik işlerinde görevlendirildiği de iddia edildi.

yönelik duyumlar olduğunu ve Valilik bünyesinde vali yardımcısı ve daire müdürü pozisyonunda bazı görevlilerin kendisi ya da aile bireylerine valilikten ihale alan bazı inşaat firmaları tarafından özel araç tahsis edildiği ve yine valiliğin yaptırdığı beton yol ihalelerine giren bazı firmaların hem ihalede hem ödemede kayırıldığına dair bilgiler olduğunu iddia etti.

Ordu Valisi Seddar Yavuz daha önce de, 23 Nisan'da bir ilköğretim okulunda öğretmenlere yaptığı konuşmada, “Atatürk'ü çok abartmaya gerek yok” şeklinde sözleriyle gündeme gelmişti.

CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel’in İçişleri Bakanlığı’nın yanıtlaması istemiyle verdiği soru önergesi şöyle:
Odatv.com


Diğer POLİTİKA haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.