Şişli’de kılıçlar çekildi! Keskin-Sarıgül karşı karşıya..

Şişli’de kılıçlar çekildi! Keskin-Sarıgül karşı karşıya..
Muallakta olan Şişli Belediye Başkan adaylığı, Sarıgül'ün CHP'den istifasıyla daha da hareketlendi. Muammer Keskin'in CHP, Sarıgül'ün ise DSP'de aday olması Şişli'li seçmeni şaşkına çevirdi. 08.02.2019 15:39Şişli Belediye Başkanlığı yarışı daha evvel görülmemiş bir karmaşayla yılan hikayesine döndü. Aday açıklama sürecinin uzaması gerekçesiyle kararsızlığa isyan eden Mustafa Sarıgül, CHP'den istifa ederek DSP'den adaylığını açıkladı.

Bu süreç sonrasında CHP'nin de adayının eski ilçe başkanı Muammer Keskin olduğu açıklanınca, Şişli'de şaşkınlık bir kat daha arttı.AK Parti Şişli belediye başkan adayı ise Nihal Yıldırım olunca, meydan tamamen CHP adayı Muammer Keskin ve DSP adayı Mustafa Sarıgül'e kaldı diye düşünülürken, bir yandan da ''sol oylar ikiye bölünürse AKP aradan geçmişte de örnekleri olduğu gibi başkanlığı tekrar alacak'' sözleri kulislerde konuşulmaya başlandı.

Mevcut Belediye Başkanı Hayri İnönü yüzlerce personelle CHP adayı Keskin'i belediye kapısında karşılayıp destek olacağını açıkladı

Bu karşılamaya; CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu da katıldı. İnönü, burada yaptığı açıklamada, CHP’nin belediye başkan adayı olarak gösterdiği Muammer Keskin’in yanında olduğunu belirtti.

Bugüne kadar görevini kararlılıkla sürdüğünü ifade eden Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü, 2019 yerel seçimlerinde Muammer Keskin’in yanında olduğunu söyledi.

CHP Şişli Belediye Başkan adayı Muammer Keskin, 1994 yılında Şişli Belediye Başkanı seçilen Gülay Aslıtürk’e seslendi. Şişli için vaatlerini gerçekleştirip gerçekleştirmediğini halka soran Keskin, Hayri İnönü’nün önerileri ile yoluna devam ettiğini söyledi."Barışçıl ve güler yüzlü bir kampanya yürüteceğiz"

"Çok barışçıl ve güler yüzlü kampanya yürüteceğiz" diyen Mustafa Sarıgül, "Bugün meydanlarda kanat çırpan ak güvercinler her kapıya konacak.

Cumhuriyet Halk Partisi'ne oy veren sevgili kardeşlerim. Sizlerle de bir ve beraber olacağız.
Bölünmeden parçalanmadan daha da güçlü bir şekilde yürüyeceğiz. Hiçbir endişeniz olmasın. Şişli'yi daha önce olduğu gibi bundan sonra da yine hep birlikte yöneteceğiz, hep birlikte planlayacağız.

Bütün siyasi partilerin adaylarına başarılar diliyorum, güzel bir kampanya diliyorum. Biz Şişli'de bugüne kadar nasıl bir toplumsal mutabakatı sağladıysak, bugünden sonra da aynı mutabakatı sağlayacağız. Tüm kesimlerin ve her siyasi görüşteki yurttaşımızın isteğini alarak rekor oyla seçimleri kazanacağız" dedi.
Diğer POLİTİKA haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.