Yarıyıl tatilinde öğrencileri yalnız bırakmadı

Yarıyıl tatilinde öğrencileri yalnız bırakmadı
2017-2018 eğitim öğretim yılının ilk döneminin sona ermesi ile öğrenciler karne heyecanı yaşarken, Sancaktepe Ahmet Keleşoğlu İlkokulu öğrencileri karnelerini, Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem’in elinden aldılar.20.01.2018 10:38

19 Ocak Cuma günü gerçekleşen karne törenine Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem’in yanı sıra Sancaktepe Kaymakamı Adnan Çakıroğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Aydoğdu, okul idarecileri ve öğretmenler de katılım sağladı.“Bol bol kitap okumaya yönelmelisiniz”

Karne dağıtım töreninde öğrencilere ve öğretmenlere yönelik kısa bir konuşma gerçekleştiren Erdem, “Sevgili öğrenciler 2017-2018 eğitim ve öğretim döneminde dinlenmeyi hepiniz hak ettiniz. Bu yarıyıl tatilinde dinlenmeyle birlikte, derslerde eksiklerinizi gidermeye çalışacağınıza ve ikinci yarıyıla hazır halde geleceğinize eminim. Araştırma, inceleme, gözlem yapma ve en önemlisi de bol bol kitap okumaya yönelmelisiniz” dedi.“Emeklerinizden dolayı teşekkür ederim”

Konuşmasında öğrencileriler üzerinde büyük emeği olan öğretmenlere de teşekkür eden Erdem,  “Eğitimin üç önemli etkenlerinden biri olarak, sizlere öğrencilerimiz üzerindeki emeklerinizden dolayı teşekkür etmek isterim. Çocuğunuzun karnesi sizin beklentilerinizi karşılamamış olabilir. Bu durumda onlara, şefkatle yaklaşın. Çocukların özgüvenini zedeleyecek tutumlardan özenle kaçınmanızı, çocuklar üzerinde yıkıcı etkiler oluşturacak tepkiler yerine, yapıcı, onarıcı, destek ve teşvik edici yaklaşımlar benimseyin. İkinci yarıyılda telafisinin olduğunu unutmayarak onlardan desteklerinizi esirgemeyin. Geleceğimizin umudu, ülkemizin istikbali olan öğrencilerimizin ve onları hayata hazırlayan kıymetli öğretmenlerimizin iyi bir yarıyıl tatili geçirmelerini, başarılarının ve azimlerinin artarak devam etmesini temenni ediyorum. Bu duygu ve düşüncelerle, tüm eğitim camiası ve öğrencilerimize iyi tatiller diliyorum.” ifadeleriyle sözlerini tamamladı.   

Diğer POLİTİKA haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.